Narewka artystyczną mekką? I Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski właśnie trwa!

Ścisłe centrum Narewki nad biegnącą tędy rzeką mieni się już kolorami jesieni. Żółknące na drzewach liście nie muszą się jednak kojarzyć tylko i wyłącznie z pożegnaniem lata – mogą stać się zwiastunem polskiej złotej jesieni oraz… zapowiedzią "I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego", którego organizatorem jest Urząd Gminy Narewka.

W rozpoczętym w niedzielę 12 września przedsięwzięciu udział biorą artyści z różnych zakątków Polski (Marcin Bielecki, Mariusz Borowy, Janusz Milczarek, Stanisław Wesołowski) oraz odznaczony tytułem „Narodowego Artysty Białorusi” - Dmitrij Dabrovolsky. Komisarzem wydarzenia - wzorem czerwcowego pleneru malarskiego - jest zaś lokalny artysta samouk - Marek Sapiołko.

Tematem przewodnim artystycznych „zmagań w drewnie” są „Słowiańscy Bogowie”, w związku z czym w gronie powstałych dzieł pojawią się takie postaci jak: Swaróg, Mokosz, Świętowit, Weles czy bogini Leila. Ta ostatnia nazwa brzmi całkiem znajomo – właśnie tak nazywa się nowa gminna grupa wokalna. Tym bardziej cieszymy się więc, iż słowiańska patronka wdzięku, urodzaju i pięknej melodii odnajdzie swoje miejsce nie tylko w nazwie tej grupy, ale też na stałe zagości w przestrzeni publicznej naszej gminy.

Oprócz „boskich figur” w ramach pleneru powstaną ok. 6-metrowe drewniane ławki, przypominające swoją formą kanapy. Oryginalne siedziska staną się kolejnym miejscem do odpoczynku i swobodnej rozmowy, a przy okazji upiększą teren przy miejscowym amfiteatrze, będący notabene wizytówką miejscowości Narewka.

Przy tej okazji zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych do wizyty we wspomnianym miejscu. Plener przyjął FORMUŁĘ OTWARTĄ, w związku z czym powstawaniu opisanych wyżej dzieł można przyglądać się osobiście. Artyści również pozostają do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiedzą na pytania związane z ich pracą. Zapraszamy!

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 293

Powrót na początek strony