NOWA ŁUKA ma swoją świetlicę!

W sobotę - 3 października – wieś Nowa Łuka miała swoje święto. Oprócz spotkania z muzyką w ramach znanego i lubianego cyklu mikrokoncertów ulicznych pt. „Przy Ławeczce” (zamykającego ich tegoroczną edycję!) odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu na terenie Gminy Narewka, czyli świetlicy wiejskiej, którą od podstaw wybudowano na potrzeby miejscowej społeczności.

Nowe lokum wyposazono w podjazd dla wózków inwalidzkich, a oprócz przestronnej sali głównej, znalazły się w nim także nowoczesna kuchnia, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Realizacja całego przedsięwzięcia sfinansowana została ze środków własnych Urzędu Gminy w Narewce.

Na otwarciu świetlicy pojawili się mieszkańcy tej oraz okolicznych miejscowości, a uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:
- Zastępca Wójta Gminy Narewka – Łukasz Zasim
- Sekretarz Gminy Narewka –  Jan Chomczuk
- Radny Gminy Narewka – Stanisław Sadowski
- Sołtys Wsi Nowa Łuka – Maria Korolczuk.

Nie zabrakło również osób duchownych w osobach Ks. Grzegorza Kułakowskiego – Proboszcza Parafii pw. św. Jana Chrzciciela oraz Ks. Mitrata Leonidasa Jankowskiego – Proboszcza Parafii pw. św. App. Piotra i Pawła w Lewkowie Starym, którzy dokonali wyświęcenia nowo otwartego budynku.

W imieniu Wójta Gminy Narewka na ręce pani sołtys złożony został również okazjonalny bon oraz upominek na rzecz tutejszej świetlicy, a dodatkowe niespodzianki przygotowali sami mieszkańcy wsi, jak i pochodzący stąd przedstawiciele młodszego pokolenia. Pan Mikołaj Stocki podarował na tę okazję tort, a pani Ewa Bazyluk – pamiątkowy obraz, który szybko zapełnił się podpisami i życzeniami obecnych.

Tak miło rozpoczęte popołudnie wypełniła następnie muzyka, która skutecznie porywała do tańców i śpiewów chętnych do wspólnej zabawy gości. Ci zaś, którzy woleli rozmowę przy suto zastawionym stole, mieli ku temu okazję. Mieszkańcy Nowej Łuki przygotowali bowiem przepyszne przekąski, które kusiły swoim smakiem i zapachem. Za wykazane zaangażowanie oraz wsparcie Gmina Narewka składa ogromne podziękowania mieszkańcom, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku i życzy, aby nowe miejsce tętniło życiem i dobrze służyło tym, którzy będą z niego korzystać.

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 660

Powrót na początek strony