Ocalili życie, ale stracili wszystko...

W dniu 08.03.2021 r. rodzinę Rejentów z Eliaszuk spotkało nieszczęście. Około godziny 6:45 rano, z powodu awarii pieca grzewczego, zapaliło się pomieszczenie pełniące funkcję kotłowni. Po otwarciu drzwi ogień zajmował całe ściany i rozprzestrzeniał się po strychu. Nie było czasu na ratowanie rzeczy - drewniany dom w zaledwie kilka minut był już nie do poznania... Przyjechało 7 zastępów straży pożarnej, z 24 ratownikami. Spłonął niemal cały budynek, wyposażenie kuchni, meble w pokojach, ubrania, pamiątki rodzinne i leki babci. Rzeczy, które cudem się uratowały, przesiąkły dymem i pokryły sadzą lub zostały zalane podczas akcji ratowniczej.

Na podwórku widok spalonego domu jest przerażający. W powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach spalenizny. W najbliższym czasie, z pomocą okolicznych mieszkańców i rodziny, babcia Aleksandra i córka Kasia uprzątną zgliszcza. Niestety, po rozbiórce pozostaną już tylko czarne fundamenty i rodzinne wspomnienia…

Człowiek w najgorszych snach nie przypuszczał, że może go czekać taka tragedia. Rodzina Rejentów, mimo iż żyła skromnie, cieszyła się życiem i nigdy nie odmawiała pomocy innym ludziom. Na jednym ze zdjęć podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia pieką świąteczne ciasteczka na zbiórkę charytatywną... Teraz sami potrzebują pomocy.

Babcia Aleksandra ma 78 lat i utrzymuje się z rolniczej emerytury, a 47-letnia córka Kasia z pensji za pracę w szkolnej świetlicy. Niestety, same nie są w stanie odbudować domu, dlatego z całego serca prosimy o jakiekolwiek wsparcie, dobre słowo i modlitwę.

Podajemy numer konta bankowego, na które można wpłacać pieniążki, aby jak najszybciej pomóc poszkodowanym:

KATARZYNA REJENT

27 8063 0001 0030 0300 8569 0002

Nie bądźmy obojętni – POMÓŻMY.

U W A G A :

Zbiórka odbywa się również za pośrednictwem serwisu Siepomaga.pl.
 Tutaj link: https://www.siepomaga.pl/katarzyna-rejent

Eliaszuki, Gmina Narewka

 

 

Powrót na początek strony