Piknik Rodzinny przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Siemianówce

Dopisała pogoda, a sprzyjało miejsce… Tak w skrócie można podsumować wrześniowy piknik z cyklu „Przy Ławeczce”, który zainaugurował intensywny weekend wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w Gminie Narewka. Pod fikuśną wiatą przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Siemianówce zebrali się w tym dniu amatorzy tańca, śpiewu i dobrej zabawy, którą to zręcznie przeprowadziły dla zgromadzonej publiczności: NAREWCZANKI oraz CEGIEŁKI, czyli połączone siły wokalne gminnych grup śpiewaczych oraz folkowy zespół estradowy KALINKA - muzyczny gość z Białegostoku.

Było zdecydowanie gwarno i skocznie, a pozytywny klimat piątkowego podwieczorku umilało również stoisko degustacyjne Koła Gospodyń Wiejskich JEZIORANKI z Siemianówki, które serwowało ogrom smakołyków, m.in. wybitną babkę ziemniaczaną, bigos, słoninkę, lokalne wyroby oraz przepyszne ciasta. Nikt zatem nie mógł narzekać ani na brak sprzyjającej atmosfery, ani na… głód ; )  Towarzyszące swoim rodzicom dzieci znalazły dla siebie rozrywki na pobliskim placu zabaw oraz korzystając z boisk sportowych, a ci, którzy mieli ochotę na odrobinę wyciszenia po ciężkim tygodniu pracy, mogli udać się w międzyczasie na relaksujący spacer po nabrzeżnym wale wzdłuż Zalewu Siemianówka i podziwiać zachód słońca w tej urokliwej okolicy...

Wartością dodaną wydarzenia był również pełen humoru i dowcipu występ solowy pana Ryszarda Kazberuk – członka zespołu Narewczanki oraz zaprezentowany na forum wiersz autorstwa pana Włodzimierza Skiepko, pochodzącego notabene z terenów naszej gminy.

Wesoła muzyka, docierająca z głośników do słuchaczy, w mig wprawiała ich nogi oraz ręce w ruch i tym oto sposobem „ławeczki” – symbol cyklu organizowanych w tym sezonie przez Gminny Ośrodek Kultury w Narewce mikrokoncertów, stawały się poniekąd zbędne… :) Zgromadzona widownia rezygnowała z „posiadówki” na rzecz udziału w spontanicznych „wężykach”. Te zaś przeistaczały się w prawdziwe „pociągi do gwiazd”, bowiem uczestników imprezy ostatecznie zastała ciemna noc, a rozjaśniał ją jedynie blask świecącego księżyca…

Organizatorzy pikniku: Wójt Gminy Narewka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Narewce składają serdecznie podziękowania za przychylność i pomoc w przygotowaniu wydarzenia:

Radnej Gminy Narewka – pani Barbarze Biryckiej

Sołtysowi Siemianówki – panu Mikołajowi Kardasz

Kołu Gospodyń Wiejskich „Jezioranki” z Siemianówki.

Poniżej foto-relacja:

Powrót na początek strony