Wyróżnienia dla strażaków OSP Narewka i OSP Siemianówka

Wójt Gminy Narewka Jarosław Gołubowski oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce bryg. Piotr Koszczuk serdecznie podziękowali strażakom ochotnikom oraz złożyli wyrazy uznania i gratulacje.

22 stycznia 2020 r., w Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce, odbyło się wręczenie listów gratulacyjnych strażakom z jednostek OSP Narewka oraz OSP Siemianówka za profesjonalną i bohaterską postawę w trakcie działań ratowniczych w dniu 14 stycznia 2020 r. Podczas akcji gaszenia pożaru budynku mieszkalnego w Narewce, udało się ewakuować osobę poszkodowaną i przywrócić jej funkcje życiowe.

„Cieszymy się i jesteśmy dumni, że w szeregach naszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych znajdują się osoby obdarzone inicjatywą i zdecydowaniem w działaniu. Dzięki takim postawom, mieszkańcy Gminy Narewka mogą czuć się bezpiecznie” powiedział Wójt Gminy Narewka. „Dzięki Waszej wiedzy medycznej podczas udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, udało się przywrócić osobie poszkodowanej funkcje życiowe. Wasza postawa i zaangażowanie są godne naśladowania. Wykonując obowiązki strażaka ochotnika pokazujecie jak skutecznie i z zaangażowaniem wykonywać swoją pracę, która w przypadku każdego ochotnika jest również powołaniem.” powiedział Komendant Powiatowy.

Na zakończenie Wójt Gminy Narewka oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce wręczyli listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Wyróżnieni zostali strażacy:

OSP Narewka:
1. dh. Kamil Stalbowski,
2. dh. Ireneusz Wołkowycki,
3. dh. Paweł Wołkowycki,
4. dh. Marek Pańskowski,
5. dh. Jerzy Wasilczyk.

OSP Siemianówka:
1. dh. Piotr Sopoćko,
2. dh. Daniel Oniskiewicz.

Dziękujemy!!!

Powrót na początek strony