II Dyktando Przasnyskie

Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem Internetu i wystartuje o godzinie 16:00 (21 lutego 2021 r.). Uczestnik będzie miał 20 minut na uzupełnienie specjalnie przygotowanego dyktanda. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas - im krótszy, tym lepiej. Dlatego dobrze jest wcześniej przećwiczyć sposób rozwiązywania dyktand online, wypełniając kilka spośród 5 tys. dyktand udostępnionych w serwisie Dyktanda.pl.

Czy da się przeprowadzać lokalne konkursy polonistyczne w trakcie pandemii? Zazwyczaj takie wydarzenia odbywały się w bibliotekach albo w salach uczelnianych. Nietypowe czasy wymagają jednak nowatorskich rozwiązań, co dobrze pokazuje przykład Przasnysza. Tamtejsza Miejska Biblioteka Publiczna, we współpracy z serwisem Dyktanda.plwww.dyktanda.pl, w niedzielę, 21 lutego 2021 r., przeprowadzi II Dyktando Przasnyskie. Wydarzenie odbędzie się oczywiście za pośrednictwem internetu, czyli w sposób wygodny i bezpieczny.

Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że do rywalizacji można bez trudu zaprosić również osoby spoza lokalnej społeczności. Z tego powodu dyktando odbędzie się w dwóch kategoriach: Zamkniętej, skierowanej do dorosłych mieszkańców miasta Przasnysz i powiatu przasnyskiego, oraz Otwartej, do której dołączyć mogą wszyscy zainteresowani - nie ma znaczenia ich wiek oraz miejsce zamieszkania.

II Dyktando Przasnyskie wystartuje o godzinie 16:00 (21 lutego 2021 r.). Uczestnik będzie miał 20 minut na uzupełnienie specjalnie przygotowanego dyktanda. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas - im krótszy, tym lepiej. Dlatego dobrze jest wcześniej przećwiczyć sposób rozwiązywania dyktand online, wypełniając kilka spośród 5 tys. dyktand udostępnionych w serwisie Dyktanda.pl

Już dziś można zarejestrować się do odpowiedniej kategorii na stronie: https://dyktanda.pl/lista-konkursow

Udział w II Dyktandzie Przasnyskim jest bezpłatny, a dla zwycięzców przewidziano nagrody. Zapraszamy do ortograficznych potyczek w imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta Przasnysz, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu oraz portalu Dyktanda.pl!

Do zobaczenia na Dyktanda.pl
Zespół Dyktanda.pl

Powrót na początek strony