Karnawałowy wirtualny kurs tańca!

Od 22 stycznia br., poznając kroki najmodniejszych tańców miejskich z dwudziestolecia międzywojennego, będzie można przenieść się na parkiety przedwojennych dancingów. Co piątek zapraszamy na profile Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań oraz na kanał YouTube Niepodległa.

Szanowni Państwo,

Niepodległa z okazji karnawału zaprasza do swojego ogrodu na wirtualny kurs tańca. To propozycja m.in. dla samorządowych instytucji kultury, szkół i wszystkich zainteresowanych kulturą II RP. Od 22 stycznia br., poznając kroki najmodniejszych tańców miejskich z dwudziestolecia międzywojennego, będzie można przenieść się na parkiety przedwojennych dancingów. Co piątek zapraszamy na profile Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań oraz na kanał YouTube Niepodległa.

Kurs tańca został zrealizowany w ogrodzie pawilonu kulturalnego „Niepodległa. Miejsce spotkań”, który mieści się w Łazienkach Królewskich. W każdy piątek, od 22 stycznia do 12 lutego o godzinie 15.00 zostanie opublikowany nowy odcinek dawnych tańców miejskich. Kurs jest przeznaczony zarówno dla osób, którym dawne tańce miejskie są zupełnie obce, jak i tych, którzy z ciekawością zgłębiają tajniki kolejnych styli tanecznych. Znani m.in. z Akademii Tańca Tradycyjnego Bogumiła i Piotr Zgorzelscy w kolejnych odcinkach przybliżą kroki następujących tańców:

  1. Fokstrot „Na raz”,
  2. Fokstrot „Dwa na raz”,
  3. Quickstep,
  4. Polka drobna, tzw. Drygana.

Kurs będzie emitowany na profilach Facebook Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań oraz na kanale YouTube Niepodległa. Do wydarzenia można już dołączyć na https://www.facebook.com/events/533038591142090.  

„Niepodległa. Miejsce spotkań” to pawilon kulturalny w Łazienkach Królewskich, w którym w miłej atmosferze można wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Ze względu na pandemię program w tym sezonie przeniósł się do przestrzeni wirtualnej, a do pawilonu można zajść w czasie spacerów, by kupić ciepły napój lub ciasto na wynos.

Zachęcamy do śledzenia profilu Niepodległa i Niepodległa. Miejsce spotkań oraz subskrybowania kanału YouTube Niepodległa. 

Biuro Programu "Niepodległa"

Powrót na początek strony