Podlaska Oktawa Kultur

27 lipca, o godz. 18.00, w Amfiteatrze w Narewce odbędzie się koncert w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 24-28 lipca. Główna scena – jak co roku – stanie na białostockim Rynku Kościuszki, zawitamy też do kilkunastu miejscowości województwa podlaskiego. Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata - nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji.

PEŁNY PROGRAM: Podlaska Oktawa Kultur – XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru

Białystok i województwo podlaskie 24-28 lipca 2019 r.

24 lipca (środa)

Białystok

godz. 17:00, plac przy Ratuszu

JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia), PADLASKI WIANOK (Polska), WODA NA MŁYN (Polska), ROMODA i OT-TUDA (Rosja), HUUN-HUUR-TU (Rosja)

Białowieża

godz. 18:00, Białowieski Ośrodek Kultury

ENSEMBLE ARTISTIQUE NATIONAL(Kamerun)

Mońki

godz. 17:00, Moniecki Ośrodek Kultury

KUPALINKA (Białoruś)

Zambrów

godz. 18:00, Miejski Ośrodek Kultury

SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania)

25 lipca (czwartek)

Białystok

godz. 16:00, Katedra – plac przy Ratuszu

PARADA ZESPOŁÓW

godz. 17:00, plac przy Ratuszu

KUPALINKA (Białoruś), ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska), KAPELA NIWIŃSKICH (Polska), IZABELA SZAFRAŃSKA Z ZESPOŁEM (Polska)

26 lipca (piątek)

Białystok

godz. 17:00, plac przy Ratuszu

ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH (Białoruś), HORA ISRAEL (Izrael), ENSEMBLE ARTISTIQUE NATIONAL (Kamerun), SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska), ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA (Serbia)

Białowieża

godz. 21:00, amfiteatr

ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska)

Hajnówka

godz. 18:00, amfiteatr

MTSVERVALI (Gruzja), ČARNICA (Słowacja)

Kalinówka Kościelna/Knyszyn

godz. 12:30, plac przy kościele św. Anny w Kalinówce Kościelnej

KRALYTSIA (Ukraina)

Orla

godz. 17:00, Gminne Centrum Kultury

KUPALINKA (Białoruś)

Piątnica

godz. 18:00, Gminna Hala Sportowa

JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia), WODA NA MŁYN (Polska)

Zabłudów

godz. 18:30, planty

SIAUSTINIS (Litwa), SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania)

Zambrów

godz. 18:00, Miejski Ośrodek Kultury

VOLYNSKYI NARODNYI HOR (Ukraina)

27 lipca (sobota)

Białystok

godz. 17:00, plac przy Ratuszu

SIAUSTINIS (Litwa), SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania), MTSVERVALI (Gruzja), KRALYTSIA (Ukraina), ZPiT „KURPIE ZIELONE” (Polska)

Bielsk Podlaski

godz. 18:30, muszla koncertowa

ROMODA i OT-TUDA (Rosja), VIGÜELA (Hiszpania)

Czarna Białostocka

godz. 19:00, stadion

ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska), VOLYNSKYI NARODNYI HOR (Ukraina)

Czyżew

godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury  

ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH (Białoruś)

Gródek

godz. 20:00, uroczysko Boryk

KUPALINKA (Białoruś)

Kleszczele

godz. 16:00, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia), SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska)

Krypno Wielkie

godz. 19:00, Pacowa Chata

ENSEMBLE ARTISTIQUE NATIONAL (Kamerun)

Narewka

godz. 18:00, amfiteatr

ČARNICA (Słowacja)

Nowinka

godz. 18:00, Nowinka 57

WODA NA MŁYN (Polska), HORA ISRAEL (Izrael)

Sokole

godz. 15:00, plac przed Domem Ludowym

KAPELA NIWIŃSKICH (Polska)

Suchowola

godz. 19:00, Centrum Trzech Kultur

KAPELA NIWIŃSKICH (Polska)

Suwałki

godz. 18:00, muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja

ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA (Serbia)

Szepietowo

godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury

PADLASKI WIANOK (Polska)

28 lipca (niedziela)

Białystok

godz. 16:00, plac przy Ratuszu

ČARNICA (Słowacja), VIGÜELA (Hiszpania), VOLYNSKYI NARODNYI HOR (Ukraina)

Goniądz

godz. 17:00, scena na plaży

JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia)

Grajewo

godz. 17:00, Grajewskie Centrum Kultury

ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA (Serbia), WODA NA MŁYN (Polska)

Hodyszewo/Nowe Piekuty

godz. 13:00, sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie

ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH (Białoruś)

Zabiele/Kolno

godz. 13:00, sala gimnastyczna SP w Zabielu

SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania)

Korycin

godz. 18:00, scena nad zalewem

ENSEMBLE ARTISTIQUE NATIONAL (Kamerun)

Pogorzałki/Dobrzyniewo

godz. 17:00, Dom Kultury w Pogorzałkach

KRALYTSIA (Ukraina)

Puńsk

godz. 14:00, Dom Kultury Litewskiej

SIAUSTINIS (Litwa)

Rajgród

godz. 18:00, amfiteatr przy Górze Zamkowej (w razie niepogody Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rajgrodzie, ul. Stanki 14)

MTSVERVALI (Gruzja), ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska)

Siemiatycze

godz. 17:00, amfiteatr nad zalewem

HORA ISRAEL (Izrael)

Sycze

godz. 15:00, świetlica wiejska

ROMODA i OT-TUDA (Rosja)

Szczuczyn

godz. 19:00, Biblioteka Centrum Kultury

KUPALINKA (Białoruś)

Wasilków

godz. 20:00, teren rekreacyjny Cypel

SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska)

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE – BIAŁYSTOK:

26 lipca, godz. 20:00, Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6

Potańcówka z zespołami

KAPELA NIWIŃSKICH (Polska),

ROMODA i OT-TUDA (Rosja),

KRALYTSIA (Ukraina),

SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska)
KAPELA HARADZIEŃSKICH DWORYKAU (Białoruś)

 

Warsztaty – WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14 

24 lipca, 17:00-20:00 – KRALYTSIA (Ukraina)

– tańce i pieśni ukraińskie

27 lipca, 10:00-13:00 – Romoda i Ot-Tuda (Rosja)

– tańce i pieśni rosyjskie

28 lipca, 10:00-13:00 – KRALYTSIA (Ukraina)

– tańce i pieśni ukraińskie

Powrót na początek strony