Aktualności

Tartak grupowe.jpg

20 grudnia 2022 r. odbył się mecz piłki siatkowej o Superpuchar Białostockiej Ligi Sportu sezonu 2022/2023 między Mistrzem Ligi Tartakiem Siemianówka, a zdobywcą Pucharu Ligi Oldbojami Tytanami Białystok.

ID dbp gr..jpg

ID – Igrzyska Dzieci – rocznik 2010 i młodsi IMS – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – rocznik 2009-2008

IMG_4072_wynik.jpg

31 osób – tylu zawodników przystąpiło do Mikołajkowego Turnieju Darta, jaki odbył się 10 grudnia w godzinach okołopołudniowych w Siemianówce. Tutejsza świetlica przez ponad 2 godziny wprost „tętniła życiem”, a odnotowana frekwencja zaskoczyła samych organizatorów, którzy nie spodziewali się tak dużego zainteresowania tego rodzaju przedsięwzięciem. Wzięli w nim udział dzieci i młodzież z różnych miejscowości gminy Narewka oraz kilka osób z Ukrainy, podzieleni następnie na trzy grupy zawodników. Pierwszą stanowiły maluszki w wieku 4-5 lat, drugą dzieci od 7 do 10 roku życia, a wśród starszaków znaleźli się zawodnicy od 11 do 14 lat.

zmn_75d9be41-e259-46bd-8827-084b631a9ec6.jpg

W pierwszy weekend listopada br. Lewkowo Stare po raz dwunasty w historii miało swoje sportowe święto. Rozgrywany od wielu lat, a cieszący się przy tym niesłabnącą popularnością Turniej Tenisa Stołowego im. Jarka Leszczyńskiego, po raz kolejny spotkał się z pozytywnym odbiorem i „przyciągnął” do Lewkowa liczne grono sympatyków tenisa stołowego.

IMG_3921.JPG

Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Narewka, zorganizowany po raz drugi w Gminnym Ośrodku Kultury w Narewce w ramach obchodów Święta Niepodległości, zgromadził 11 listopada 2022 r. na miejscu rozgrywek łącznie 18 zawodników w wieku do 14 roku życia (średnia wieku uczestników wynosiła 9 lat). Regulamin dopuszczał możliwość gry dla 20 osób, a lista chętnych zapełniła się już na kilka dni przed końcem zapisów, natomiast dwóm ze zgłoszonych wstępnie osób ostatecznie nie udało się dotrzeć na rozgrywki.

zmn_IMG_2805.jpg

Sportowa rywalizacja, dużo emocji, zacięcie w duchu walki o miejsca na podium – tak w kilku słowach można podsumować wrześniowy weekend na Starym Dworze nad Zalewem Siemianówka, podczas którego miały miejsce dwa równolegle odbywające się wydarzenia sportowe: organizowany po raz pierwszy w gminie Narewka Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Narewka oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2022, zabezpieczane przez OSP Siemianówka, w których zmierzyli się ze sobą zawodnicy z województw podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego, dostarczając przy okazji przepięknych widoków tym, którzy przyglądali się żeglarskim zmaganiom z brzegu.

rajd razem.jpg

Wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez Gminy Narewka, dofinansowane ze z budżetu Gminy Narewka, w tym roku metę miało w miejscowości Planta, gdzie 14 sierpnia br. mieliśmy przyjemność poznać gościnność lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich "Kalina".

mini sport.png

Byli absolwenci Szkoły Podstawowej w Narewce nadal kontynuują swoją przygodę ze sportem, odnosząc kolejne wysokie wyniki sportowe w województwie i w kraju.

IMG_6183.jpg

w II semestrze roku szkolnego 2021/2022.

IMG_6189.jpg

9 czerwca 2022 roku w Białymstoku zostały rozegrane mecze finałowe I i II ligi Białostockiej Ligi Sportu sezonu 2021/2022. Tytuł mistrza I ligi wywalczył zespół Tartak Siemianówka, który w finale pokonał Jack Sparrow Volley 3:1 (25:21,19:25,13:25,23:25).

Chłopaki z MKS-u wraz z nowym trenerem.jpg

W połowie stycznia br. opiekunem Młodzieżowego Klubu Sportowego „Białe Żubry” Narewka został pan Jerzy German - trener z uprawnieniami UEFA „B”, prowadzący w latach 2018-2021 drużyny młodzieżowe w KS „Puszcza Hajnówka”.

zmn_IMG_6339.jpg

Torby treningowe, piłki, bidony, skakanki, hantle, maty do ćwiczeń, zestawy rakiet do badmintona, rękawice bramkarskie, sportowe opaski na ręce, getry piłkarskie, zestawy do nurkowania, ekspandery czy deskorolki – to tylko przykładowe nagrody, jakie dziś o poranku otrzymali laureaci konkursu plastycznego pt. „Mój wymarzony obiekt sportowy lub dyscyplina sportu – zaprojektuj lub namaluj!”, zorganizowanego przez Urząd Gminy Narewka pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Narewka.

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony