APEL WÓJTA GMINY NAREWKA DO MIESZKAŃCÓW GMINY NAREWKA

Bądźmy odpowiedzialni za swoje zdrowie i zdrowie naszych bliskich! Osoby, które nie zastosują się do zasad kwarantanny, będą pociągane do odpowiedzialności. Przypominam, iż w Naszej społeczności nie da się zataić faktu, że ktoś wrócił właśnie z zagranicy!!!

Szanowni Mieszkańcy !

      W związku z panującą obecnie w naszym kraju sytuacją, związaną z szybkim tempem rozprzestrzeniania się koronawirusa, zwracam się do Was z gorącym apelem i prośbą o zachowanie zdrowego rozsądku w tych trudnych dla Nas wszystkich okolicznościach.

      Jesteśmy małym środowiskiem, w którym praktycznie wszyscy się znamy. Żyjemy w bliskim sąsiedztwie i tworzymy małą społeczność.

Podejdźmy więc do tematu KORONAWIRUSA bardzo poważnie!

      Jeżeli w kraju obowiązuje kwarantanna osób powracających z zagranicy – przestrzegajmy jej, bez względu na to, czy objęci są nią nasi rodzice, dziadkowie, sąsiedzi czy kuzyni. Kwarantanna nie jest bezpodstawnym wymysłem, tylko próbą ochrony Nas wszystkich. Brońmy się!!! Nie ukrywajmy faktów powrotów z zagranicy znajomych nam osób. To naprawdę nie jest dobre wyjście! W ten sposób narażamy na kolejne zarażenia nie tylko siebie, ale i bliskich. Pamiętajmy też o konsekwencjach karnych i finansowych. Kara za niestosowanie się do zasad kwarantanny to 30 000 zł, więc konsekwencje wynikające z jej nałożenia odczuć mogą również Nasze rodziny.

      Dlatego proszę Was – bądźmy odpowiedzialni za swoje zdrowie i zdrowie naszych bliskich! Osoby, które nie zastosują się do zasad kwarantanny, będą pociągane do odpowiedzialności. Przypominam, iż w Naszej społeczności nie da się zataić faktu, że ktoś wrócił właśnie z zagranicy!!!

     Bądźmy odpowiedzialni i miejmy świadomość ewentualnych konsekwencji swoich zachowań!

     Apeluję także do młodego pokolenia Naszych mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby w podeszłym wieku oraz samotne.

     Na koniec zaś... życzę WSZYSTKIM przede wszystkim duuuuużo zdrowia!!!

WÓJT GMINY NAREWKA

JAROSŁAW GOŁUBOWSKI

Powrót na początek strony