Czujesz się nieco gorzej niż zwykle? Zmierz poziom natlenienia organizmu w jednym z punktów na terenie gminy Narewka!

PULSOKSYMETR to urządzenie elektroniczne, służące do pomiaru saturacji krwi. Wystarczy założyć je na palec i po kilku sekundach wiemy, jaki jest poziom natlenienia organizmu.

Jeszcze do niedawna kupowały je głównie osoby z przewlekłymi chorobami płuc. Pandemia sprawiła jednak, że Polacy zaczęli sięgać po nie również profilaktycznie, bowiem za ich pomocą - już w warunkach domowych - możemy sprawdzić, czy nie wymagamy pilnej hospitalizacji. Nie potwierdzimy co prawda w ten sposób zakażenia SARS-CoV-2, jednak w przypadku osoby, która zachorowała na COVID-19, ale pozostaje w domu, pulsoksymetr może okazać się swego rodzaju podpowiadającym kołem ratunkowym.

W związku z nieskomplikowaną i nieinwazyjną obsługą tego urządzenia Gmina Narewka zakupiła na potrzeby swoich mieszkańców około 60 sztuk tych produktów i użyczyła je m.in.: Kołom Gospodyń Wiejskich i Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy, Klubowi Senior „+”, Związkowi Emerytów i Rencistów czy Dziennemu Domowi Pomocy w Lewkowie Starym. Część trafi również do jednostek podległych takich jak GOPS oraz Szkoła Podstawowa w Narewce.

UWAGA!!!
Zgodnie z załączoną do urządzenia instrukcją informujemy, iż wskazaniem do przeprowadzenia badania pulsoksymetrem jest wykonywanie go u osób, które poczują się gorzej lub zauważą u siebie pierwsze objawy przeziębienia!

Jest to o tyle ważne, że nie chcemy prowokować do tworzenia się nieuzasadnionych skupisk ludzi w miejscach, gdzie dokonywać można takich pomiarów nieodpłatnie, a mianowicie w:

* Urzędzie Gminy Narewka,
* Gminnym Ośrodku Kultury w Narewce,
* Stanicy Kajakowej w Narewce,
* Świetlicach samorządowych w Siemianówce i Lewkowie.

Zapraszamy.

Powrót na początek strony