Urząd Gminy Narewka wypożyczy mieszkańcom OZONATORY powietrza

Urząd Gminy Narewka informuje, że mieszkańcy gminy Narewka mogą bezpłatnie wypożyczać na użytek własny (na 24 godziny!) zakupione wcześniej OZONATORY powietrza. Zainteresowanych zapraszamy do Urzędu Gminy Narewka w godzinach jego pracy. Zalecany wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 85 682 98 80 w celu ustalenia aktualnej dostępności urządzeń.

Na czym polega ozonowanie?
Ozonowanie to jedna z metod przeprowadzenia dezynfekcji, która nie wymaga użycia środków bakteriobójczych. Zamiast nich jest wykorzystywany ozon będący silnym utleniającym gazem. Ozonowanie najlepiej sprawdza się do odkażania mieszkań po kwarantannie, ponieważ usuwa z pomieszczeń mikroorganizmy, grzyby oraz pleśnie. Za pomocą tej metody można również zdezynfekować samochody, odgrzybiając klimatyzację.

Ozonowanie a koronawirus?
Czy jednak ozonowanie będzie skuteczne przy usuwaniu koronawirusa z pomieszczeń i pieniędzy? Według dr hab. n. med. Tomasza Dzieciątkowskiego, wirusologa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego niestety, wszystkie działania ozonu dotyczą przede wszystkim komórek bakteryjnych, a nie patogenów wirusowych. Z tego względu ozonator nie będzie miał żadnego zastosowania w przypadku mieszkań, pieniędzy czy samochodów. Tę metodę można jednak wykorzystać, jak już zostało wspomniane, do dezynfekcji po kwarantannie, tak aby oczyścić powietrze.

Więcej tutaj: https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/jak-sie-chronic,czy-ozonowanie-jest-skuteczne-przy-usuwaniu-koronawirusa-z-pomieszczen-lub-pieniedzy-,film,78828218.html

 

Powrót na początek strony