Komunikaty

Ilustracja do artykułu mycie rak.webp

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Hajnówce informuje o poprawie jakości wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Stare Masiewo zaopatrującego mieszkańców miejscowości Nowe Masiewo i Stare Masiewo w gminie Narewka.

Ilustracja do artykułu pakiet socialmedia__grafika_ fb.png

Przypominamy, iż NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI i MIESZKAŃ potrwa jeszcze tylko do 30 września br. W związku z powyższym informujemy, iż osoby, które nie dokonały do tej pory obowiązku spisowego, mają szansę w dniach 20-22 września 2021 r. zrobić to STACJONARNIE w siedzibie Urzędu Gminy Narewka w godzinach od 9:00 do 15:30 w ramach DYŻURU RACHMISTRZA SPISOWEGO.

Nadchodzące wydarzenia

Ilustracja do artykułu poezja w puszczy.jpg

WYDARZENIE ZAPLANOWANE NA 18 WRZEŚNIA 2021 ODWOŁANE!

Ilustracja do artykułu festiwal mini.png

Prezentujemy program 40. Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 2021 Koncert Inauguracyjny, 13 wrzesień 2021r., Sobór Św. Trójcy w Hajnówce

Ilustracja do artykułu loty balonem mini.png

4 września 2021 r. wstań o świcie i wypatruj latających nad Gminą Narewka balonów, a następnie zrób na ich tle swoje własne selfie! Największe prawdopodobieństwo ich upatrzenia na niebie w tym dniu będzie na północy gminy (okolice Eliaszuk, Kapitańszczyzny, Lewkowa i Ochrym). Zachęcamy do wspólnej zabawy konkursowej, w której nagrodą jest pełny lot balonem tego samego dnia w godzinach wieczornych (ok. 17:00). Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania w załączniku u dołu strony.

Ilustracja do artykułu mini laweczki.png

Dołącz do barwnego korowodu ulicznego, który rozbrzmiewa echem akordeonu i dźwiękami regionalnej pieśni. Wyjdź przed dom na swoją ławeczkę i śpiewaj razem z nami. Mile widziani goście z okolic oraz turyści :) Gorąco zapraszamy do wspólnego biesiadowania!

Działania gminy

Ilustracja do artykułu 242059311_6193635757372988_8122477563536202940_n.jpg

Trwa remont drogi gminnej nr 155586B z BOROWEGO do PASIEK oraz uliczek wewnętrznych w Nowej Łuce. Prace, mające na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa użytkowników ruchu na wskazanym odcinku, realizowane są ze środków własnych z budżetu Gminy Narewka.

Ilustracja do artykułu IMG_2915.JPG

50 lat temu, wypowiadając sakramentalne „TAK”, z ufnością przyrzekali sobie dzielić razem dobre i złe chwile. Ich piękna historia służy dziś za wzór i przykład dla młodych pokoleń, jak budować trwały i świadomy związek małżeński...

Ilustracja do artykułu IMG_3073.JPG

Ścisłe centrum Narewki nad biegnącą tędy rzeką mieni się już kolorami jesieni. Żółknące na drzewach liście nie muszą się jednak kojarzyć tylko i wyłącznie z pożegnaniem lata – mogą stać się zwiastunem polskiej złotej jesieni oraz… zapowiedzią "I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego", którego organizatorem jest Urząd Gminy Narewka.

Ilustracja do artykułu zmn_IMG_1902.jpg

W sobotę 4 września miejscowość NAREWKA miała swoje wielkie święto, które rozpoczęło się po godzinie 15:00 od organizowanej już po raz 10. ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”, odbywającej się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Tegoroczną lekturą przewodnią była „Moralność Pani Dulskiej”, autorstwa Gabrieli Zapolskiej, która obnażyła w niej moralność ówczesnego mieszczaństwa. Nazwisko głównej bohaterki - Dulskiej - na stałe zagościło również w polszczyźnie. Dulszczyzna to określenie kołtuństwa, mieszczańskiej hipokryzji i ciasnoty poglądów, połączonej z wysokim mniemaniem o własnych walorach moralnych.

Turystyka

Ilustracja do artykułu IMG_2622.JPG

Wakacje co prawda się kończą, ale wrzesień to wciąż jeszcze dobry moment na pieszą wędrówkę czy rowerową eskapadę! Do grona miejsc, które na pewno warto odwiedzić w gminie Narewka, dołączyło ostatnio atrakcyjne MIEJSCE REKREACJI dla okolicznej ludności i turystów: z wieżą widokową, zadaszoną wiatą do odpoczynku i integracji, miejscem ogniskowym oraz schowkiem zabezpieczającym od nagłego deszczu, np. towarzyszące podróżnikom jednoślady.

Ilustracja do artykułu maciej.nowakowski_narewka-80.jpg

Informujemy, iż Stanica Kajakowa w Narewce, w której mieści się również Punkt Informacji Turystycznej, do końca września 2021 r. pracuje od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 9:00 - 17:00.

Ilustracja do artykułu 226513969_210102254464118_2505144928894233457_n.jpg

Reklama Gminy Narewka - za sprawą czasopisma Rynek Turystyczny - trwa! Gościliśmy już z naszą promocyjną okładką na takich eventach jak: czerwcowe targi "Atrakcje Regionów" w Chorzowie oraz na Pikniku nad Odrą w Szczecinie, a od 24 lipca do 15 sierpnia promujemy nasze walory na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Wakacyjną promocję naszej gminy w różnych zakątkach Polski zamknie Tour-Salon MTP w Poznaniu, zaplanowany na 24-26 września.

Ilustracja do artykułu PWK 1.jpg

To tytuł artykułu o Gminie Narewka, który ukazał się w najnowszym wydaniu pisma branżowego Rynek Turystyczny. Oprócz opisu czekających tu na Was atrakcji i zdjęć promujących Narewkę, znajdziecie w nim między innymi zaproszenie na liczne eventy plenerowe, które odbędą się w trwającym właśnie sezonie turystycznym.

Oświata

Ilustracja do artykułu zmn_IMG_1575.jpg

Lista uczniów Szkoły Podstawowej w Narewce wyróżnionych stypendium samorządu gminy Narewka za osiągnięcia artystyczne lub wybitne wyniki w nauce osiągnięte w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021.

Ilustracja do artykułu zmn_IMG_1496.jpg

Były przemowy, liczne podziękowania, gratulacje, a nawet łzy wzruszenia. Tak w skrócie można podsumować zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Narewce, w którym oprócz samych uczniów oraz grona pedagogicznego, udział wzięło wielu zaproszonych gości.

Ilustracja do artykułu nauczyciel.jpg

dla nauczyciela matematyki. Termin składania CV upływa 25 czerwca 2021 r.

Sport

Ilustracja do artykułu zmn_IMGP4422.jpg

Sierpień w gminie Narewka upływa pod znakiem sportu, a ostatnie 3 niedziele z rzędu dobitnie to pokazują! Za nami Maratony Kresowe "W krainie żubra", "Zawody Wędkarskie", Rajd Rowerowy "Tropem Białych Żubrów", a w niedzielę 22 sierpnia miała miejsce zupełnie nowa inicjatywa rekreacyjna - "BIEG SREBRNEGO ŻUBRA", który przyciągnął "Pod Dęby" do ŚWINOROJ ogromną rzeszę sympatyków aktywnego odpoczynku w zakamarkach Białowieskiej Puszczy.

Ilustracja do artykułu wezly.jpg

STARY DWÓR nad Zalewem Siemianówka to coraz popularniejsze miejsce wypadowe, zwłaszcza w letnim sezonie turystycznym, i cieszy się popularnością nie tylko wśród rodzin z dziećmi, ale też okazuje atrakcyjnym kierunkiem dla zorganizowanych grup obozowych czy kolonijnych – szczególnie że obok możliwości uprawiania tutaj licznych sportów wodnych, znajduje się tu także bogata infrastruktura rekreacyjna, m.in. kompleks boisk sportowych, ścianka wspinaczkowa czy inne obiekty małej architektury (plac zabaw, wiaty ogniskowe).

Ilustracja do artykułu mks biale zubry.jpg

Identyfikacja wizualna to istotny atrybut każdej drużyny, dlatego nie mogło jej zabraknąć również w przypadku Młodzieżowego Klubu Sportowego "Białe Żubry" Narewka, który dzięki wsparciu Urzędu Gminy Narewka oraz kreatywności Prezesa Klubu - Jarosława Kamieńskiego, przyodział nowe "klubowe szaty", znakowane zarówno logotypami Gminy Narewka, jak i Klubu.

Ilustracja do artykułu zmn_IMG_2472.jpg

Najpierw zbiórka pod wiatą i krótkie wyjaśnienie konkursowych zasad, potem losowanie numerów stanowisk i przejście na miejsce zawodów, czyli w okolice sztucznego zbiornika wody przy Stanicy Kajakowej w Narewce. Tak rozpoczęła się zupełnie nowa inicjatywa rekreacyjna - ZAWODY WĘDKARSKIE - którą we wzajemnej współpracy zorganizowali po raz pierwszy Urząd Gminy Narewka oraz Młodzieżowy Klub Sportowy "Białe Żubry" Narewka.

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony