Lista stron

 • Ilustracja do artykułu otworz sie na pomoc mini.jpg

  Gmina Narewka partnerem projektu „Otwórz się na pomoc”

  W pandemii troska o zdrowie to dla wielu osób temat numer jeden. Zdarza się jednak, że zdrowie psychiczne schodzi na drugi plan. W czasie pandemii wiele osób, w tym coraz więcej dzieci, doświadcza uczucia niepokoju spowodowanego izolacją społeczną. Pojawiają się nowe lęki związane z obecną sytuacją, które sprawiają, że coraz więcej ludzi boryka się z objawami depresji. Często uzależnienia powodują poważne problemy i mają wpływ na życie całych rodzin, zwłaszcza w tak trudnym okresie, jak czas lockdownu, zamknięcia w domu.

 • Ilustracja do artykułu zmn_203663608_474534956978306_3577619140351946118_n.jpg

  Droga do Starego Dworu na finiszu!

  Kolejna ze zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji w Gminie Narewka. Droga wiodąca do Starego Dworu nad Zalewem Siemianówka na odcinku od drogi wojewódzkiej 687 (na wysokości Nowej Łuki). Przedsięwzięcie sfinansowano ze środków własnych (50% kosztów) oraz z dofinansowania zewnętrznego z Funduszu Dróg Samorządowych (kolejne 50% kosztów).

 • Ilustracja do artykułu 1621255567061.jpg

  Wiosenne porządki i nasadzenia

  Tegoroczna wiosna nie rozpieszcza, dlatego też z decyzją o upiększaniu donic i rabatek roślinami ozdobnymi Urząd Gminy w Narewce wstrzymał się nieco dłużej niż zwykle. Wahania temperatur nakazywały zachowanie ostrożności w tej kwestii, ale miejmy nadzieję, że przymrozki nas więcej nie zaskoczą i... będzie pięknie! Bo któż z nas nie tęskni już za wiosenno-letnią paletą barw, tworzoną przez najróżniejsze kwiaty i dekoracyjne rośliny zielone?

 • Ilustracja do artykułu zmn_IMG_0787.jpg

  Trwa budowa ciągu pieszego w Narewce

  Oprócz chodnika o szerokości 2 m powstaną tu także wydzielone i utwardzone miejsca na ławki oraz kosze, a także planowane jest nasadzenie zieleńców, dzięki czemu tworzona powierzchnia komunikacyjna stanie się przy okazji dogodnym i przyjaznym miejscem spacerowym.

 • Ilustracja do artykułu zmn_Żydowska 2.jpg

  Nowe oznakowania do miejsc pamięci w gminie Narewka

  Nowe znaki informują i wiodą do Grobu żołnierskiego i Grobu Legionisty w Bernackim Moście, zbiorowej mogiły żydowskiej w Zabłotczyźnie oraz do cmentarza wojennego w Świnorojach.

 • Ilustracja do artykułu kasaa.jpg

  Ponad milion złotych dofinansowania na przebudowę OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW w Narewce!

  1 325 655 zł - taka kwota trafi do budżetu Gmina Narewka na przebudowę OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW, z zastosowaniem sekwencyjnego reaktora biologicznego typu SBR oraz polepszenia skuteczności mechanicznego oczyszczania ścieków!

 • Ilustracja do artykułu energia zielona mini.jpg

  Jeszcze więcej "zielonej energii"!

  Gmina Narewka otrzyma umowy na zakup paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych z funduszy unijnych. Projekt obejmie wykonanie 8 instalacji solarnych i 66 instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych. W przypadku 5 obiektów planowane jest wykonanie instalacji hybrydowych. Projekt otrzymał dotację w wysokości prawie 1,5 mln zł.

 • Ilustracja do artykułu IMG_0588.JPG

  Już jest! Nowe doposażenie z projektu "Lepsza Edukacja w Narewce".

  Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Narewka miejscowa szkoła wzbogaciła się m.in. w tablice interaktywne, laptopy z oprogramowaniem, tablety, urządzenia wielofunkcyjne, szafę do przechowywania i ładowania tabletów, wizualizer, mikroskop czy aparat fotograficzny.

 • Ilustracja do artykułu stypendia.jpg

  Stypendia Samorządu Gminy Narewka przyznane!

  "Wiedza to potęgi klucz!" - dwanaścioro uczniów Szkoły Podstawowej w Narewce wyróżnionych Stypendiami Samorządu Gminy Narewka za wybitne wyniki w nauce osiągnięte w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021! Poznajmy grono stypendystów.

 • Ilustracja do artykułu inwestycje gm. narewka (miniatura).png

  Rok 2020 nie należał do straconych! - podsumowanie dokonanych działań i inwestycji

  Podczas XXVI Sesji Rady Gminy Narewka, która miała miejsce 29 stycznia 2021 r., Wójt Gminy Narewka - Jarosław Gołubowski, zdając sprawozdanie z minionego okresu międzysesyjnego, dokonał również prezentacji podsumowującej podejmowane lub finalnie zakończone w roku 2020 r. działania oraz zadania inwestycyjne. Niektóre z nich realizowane były w ramach określonych projektów, inne w oparciu o ustalony wcześniej roczny plan dochodów i wydatków budżetowych. Źródłem ich finansowania były zarówno środki własne, jak i zewnętrzne (w tym unijne).

Powrót na początek strony