Centrum Sportu i Edukacji w Narewce zaprasza w swoje gościnne progi!

W Narewce z dniem 31 stycznia 2023 r. swoją działalność rozpoczyna Gminne Centrum Sportu i Edukacji! Oczekiwana placówka to nowoczesny obiekt sportowy powstały na bazie dawnego, zdegradowanego budynku gospodarczo-garażowego.

Zgodnie z założeniami projektowymi na piętrze budynku zlokalizowanego w sąsiedztwie narewkowskiego stadionu oraz boisk sportowych ORLIK znalazła miejsce przestronna sala do ćwiczeń i fitnessu, natomiast parter zaadaptowano na komfortową przestrzeń do celów edukacyjno-szkoleniowych, recepcję, ciąg pomieszczeń higieniczno-sanitarnych (toalety WC, natryski, umywalki) oraz pokój socjalny do odpoczynku, regeneracji czy przygotowania i spożywania posiłków.

Poza zrealizowanymi robotami budowlanymi zakupiono wyposażenie, na które składają się meble (m.in. stoły, krzesła, lady, regały), telewizory, rekwizyty i przyrządy do zabaw ruchowych oraz animacji dla najmłodszych, sprzęt do odtwarzania muzyki oraz wysokiej klasy urządzenia sportowe do klubu fitness/siłowni.

W gronie ostatnich z przytoczonych znalazły się rozmaite sprzęty treningowe, tj.:

- bieżnia elektryczna,

- rower spinningowy,

- rower magnetyczny poziomy,

- wieża 4-stanowiskowa do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej ramion, obręczy barkowej i brzucha,

- suwnica z obciążeniem do ćwiczeń nóg,

- maszyna do ćwiczenia mięśni obręczy barkowej,

- maszyna do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej,

- maszyna do ćwiczenia mięśni prostych brzucha,

- maszyna do ćwiczenia mięśni łydek,

- maszyna do ćwiczenia mięśni pośladkowych,

- suwnica do przysiadów,

- ławka z modlitewnikiem,

- modlitewnik do ćwiczeń mięśni dwugłowych ramion,

- stojaki na obciążenia olimpijskie i gryfy,

- zestawy gumowanych obciążeń,

- sztangi,

- gumy do rozciągania mięśni przed ćwiczeniami,

- skakanki z obciążeniem,

- skakanki,

- worki do ćwiczeń (sandbagi),

- uchwyty do pompek,

- drabinka gimnastyczno-sportowa,

- zestawy hantli stalowych gumowanych ze stojakiem,

- ergometr - wioślarz.

Oprócz powyższych, w nowo powstałym miejscu – stanowiącym notabene pierwszą tego rodzaju inwestycję gminną w całym powiecie hajnowskim! - do dyspozycji osób odwiedzających pozostawać będą urządzenia rekreacyjno-rozrywkowe, takie jak np. stoły ping-pongowe, cymbergaj (air-hockey) czy tzw. "Magiczny Dywan" dla najmłodszych!

Warto przy tej okazji dodać, iż poza kompleksową rewitalizacją samego budynku, włodarze Gminy Narewka zatroszczyli się również o poprawę estetyki jego okolicy, w konsekwencji czego powstały tu wygodne miejsca parkingowe oraz utwardzona nawierzchnia drogowa z kostki brukowej, pozwalająca na komfortowy dojazd do tutejszego kompleksu sportowego oraz towarzyszącej mu infrastruktury sportowej na wolnym powietrzu.

Nowy obiekt pozostanie dostępny dla wszystkich zainteresowanych w następujących dniach i godzinach otwarcia:  wtorek – sobota, 13:00 – 21:00.

Zapraszamy gorąco i serdecznie już od wtorku 31 stycznia 2023 roku! Wstęp wolny!

PS: Do pobrania u dołu strony formularze oświadczeń dla rodziców osób niepełnoletnich oraz dla osób dorosłych, które należy obligatoryjnie wypełnić przed rozpoczęciem korzystania z oferty CSiE w Narewce! Przedmiotowe druki pozostają również dostępne w siedzibie Centrum.

Autor tekstu i zdjęć: Mariola German-Pietruczuk

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 4069

Powrót na początek strony