Nowe obiekty i nowe wyposażenie świetlic wiejskich w Gminie Narewka, czyli "małe-wielkie" sukcesy roku 2020!

Upływający rok 2020 zaowocował wieloma pomyślnie zrealizowanymi działanami w Gminie Narewka, wśród których ważne miejsce zajmują między innymi zadania inwestycyjne. Ich efektem są nowe obiekty oraz nowe wyposażenie świetlic wiejskich, które to zostały wybudowane bądź zakupione środkami z budżetu gminy i/lub dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu z budżetu Województwa Podlaskiego - w ramach „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego”, w celu poprawy warunków prowadzenia działalności społeczno-kulturalnej na terenie naszej gminy.

I tak oto od podstaw zbudowany został kompletnie nowy obiekt świetlicy wiejskiej w Nowej Łuce, a zaraz za nim powstaje właśnie drewutnia na drewno opałowe. Przy świetlicy w Olchówce pojawił się kolorowy plac zabaw dla dzieci z nowoczesnymi urządzeniami do aktywnego spędzania wolnego czasu, zaś wewnątrz samej świetlicy nowy wystrój i wyposażenie zyskała kuchnia, w której pojawiły się sprzęty AGD oraz funkcjonalna zabudowa kuchenna. W odremontowanym jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku wnętrzu świetlicy w Guszczewinie pojawiły się natomiast nowe stoły oraz krzesła.

Nowe obiekty małej architektury uzupełniły także wyposażenie placów zabaw w Siemianówce (przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej) oraz w Lewkowie Starym (na tzw. placówce), dzięki czemu poszerzona została oferta rekreacyjno-wypoczynkowa dla najmłodszych. Ponadto ogrodzony został teren wokół świetlicy wiejskiej w Skupowie (poszerzonej o specjalną przybudówkę, pełniącą funkcję „składziku” lub też drewutni na opał) i zamontowanego tutaj, nowoczesnego placu zabaw dla dzieci. Nowym metalowym ogrodzeniem pochwalić się może także świetlica w Michnówce.

Nowe wyposażenie trafiło również do świetlic w Siemianówce oraz Masiewie Starym. Pierwsza zyskała urządzenia klimatyzacyjne i nowe drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne, a druga meble łazienkowe, kuchenne, zastawę stołową oraz nagrzewnicę.

Podsumowując, był to rok wielu pomyślnie zrealizowanych zadań inwestycyjnych, z których - miejmy nadzieję! - jak najszybciej na potrzeby własne będzie mogła skorzystać lokalna społeczność.

 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 558

Powrót na początek strony