Wesprzyjmy Pana Sławomira Parszenko - mieszkańca Gminy Narewka!

Przez większość życia Pan Sławomir ciężko pracował na budowie, wyjeżdżał za granicę przy pracach sezonowych. Był pracowitym, zaradnym, pomocnym człowiekiem. W wolnym chwilach lubił majsterkować, kocha zwierzęta, zwłaszcza konie. Dziś jedyną szansą na jego powrót do sprawności jest intensywna rehabilitacja neurologiczna w specjalistycznym ośrodku. Koszty są ogromne i niemożliwe do zdobycia przez Pana Sławomira i jego najbliższych, dlatego gorąco apelujemy o wspólną zbiórkę potrzebnych środków, dzięki którym Pan Sławomir zyska szansę na lepszą przyszłość.

Wrocław, 20.07.2021 r.

Szanowny Pan
Jarosław Gołubowski
Wójt Gminy Narewka

Fundacja Moc Pomocy to dzieło dwóch przyjaciół, którzy od wielu lat pracują na rzecz wspierania i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Ich wspólnym marzeniem było założenie całkowicie niezależnej organizacji, która będzie niosła bezinteresowną pomoc dla osób po urazach lub ciężkiej chorobie, niezależnie od przyczyny niepełnosprawności. To marzenie zrealizowało się w lutym 2019 roku. To właśnie wtedy z inicjatywy Rafała Mikołajczyka i Bartosza Kaczmarka powstała ogólnopolska Fundacja Moc Pomocy. Chociaż siedziba Fundacji mieści się w stolicy Dolnego Śląska, we Wrocławiu, to pomocą otaczani są beneficjanci w całej Polsce.

Zawracamy się dziś do Pana z prośba o wsparcie dla jednego z mieszkańców Pańskiej gminy. Pan Sławomir Parszenko zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w zebraniu środków na kosztowną rehabilitację neurologiczną. Przez większość życia Pan Sławomir ciężko pracował na budowie, wyjeżdżał za granicę przy pracach sezonowych. Był pracowitym, zaradnym, pomocnym człowiekiem. W wolnym chwilach lubił majsterkować, kocha zwierzęta, zwłaszcza konie. Jego życie zmieniło się w 2016 roku, kiedy zdiagnozowano u niego chorobę Buergera i pomimo walki nie udało się uratować nóg, musiały zostać amputowane - prawa w 2017 r., lewa w 2020 r. Pan Sławomir nauczył się żyć ze swoją niepełnosprawnością, poruszał się na wózku, nie potrzebował pomocy. Był samodzielny we wszystkim. Niestety 10 czerwca 2021 przeszedł niedokrwienny udar mózgu. Stan był ciężki, ale przeżył. Dziś rozmawia, samodzielnie je, próbuje usiąść, wciąż walczy. Pan Sławomir ma bezwładną lewą rękę, sparaliżowaną lewą stronę twarzy, nie może samodzielnie usiąść. Przed udarem to ręce były jego nogami. Jedyną szansą na powrót do sprawności jest intensywna rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku. Koszty są ogromne i niemożliwe do zdobycia przez Pana Sławomira i jego najbliższych. Z pomocą dobrych ludzi już raz udało się zakupić wózek elektryczny, dzięki któremu Pan Sławomir po amputacjach mógł funkcjonować poza domem. Wierzymy, że i tym razem z pomocą uda się zebrać potrzebne środki i przywrócić Panu Sławomirowi samodzielność.

W ramach naszej pomocy udostępniliśmy rachunek fundacji do dobrowolnych wpłat, a także uruchomiliśmy zbiórkę internetową. Niestety zgromadzonych środków jest wciąż za mało w stosunku do potrzeb naszego podopiecznego. Dlatego prosimy o wsparcie Pana Sławomira w jego dążeniu do samodzielności. https://www.siepomaga.pl/slawomir-parszenko


Będziemy bardzo wdzięczni za każdą przelaną darowiznę na rachunek:

Fundacja Moc Pomocy
Bank PKO BP S.A.
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765

W tytule przelewu: SŁAWOMIR PARSZENKO

Co możemy zaoferować w zamian? Poza lepszym samopoczuciem, że pomaga się innym, możemy zaproponować również informację o wsparciu na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Otwarci jesteśmy również na inne formy podziękowań. Nie należy również pomijać istotnych korzyści podatkowych z przekazania darowizny – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa istnieje możliwość odliczenia do 6% dochodu z tytułu przekazania darowizny finansowej lub rzeczowej w danym roku podatkowym. Fundacja Moc Pomocy wyzwala mnóstwo pozytywnej energii i determinacji do zmiany swojego życia. Fundacja pomaga, aktywizuje i łączy ludzi. Zapraszamy do dołączenia do zespołu pozytywnych pomagaczy!

W imieniu całego zespołu Fundacji Moc Pomocy

Prezes Zarządu Rafał Mikołajczyk

Pliki do pobrania

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony