II Rajd Rowerowy, czyli "Tropem Białych Żubrów" po Gminie Narewka...

Punktualnie o godzinie 12:00 prezes klubu sportowego MKS "Białe Żubry" Jarosław Kamieński powitał wszystkich uczestników rajdu i po krótkim wprowadzeniu - przy odgłosie syreny OSP Narewka - oraz policji eskortującej przejażdżkę, ruszyliśmy w trasę...

Pierwszym etapem była miejscowość Bernacki Most, gdzie zaplanowaliśmy postój i odpoczynek. Szybko osiągnęliśmy wyznaczony cel, więc po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej. Gnilec nad Jabłoniówką był drugim etapem podróży. Nad utworzonymi niedawno stawami czekał na nas Pan Leśniczy Sławomir Zdunek. Opowiadał o ekosystemie puszczy, szkodnikach występujących w lasach i oczywiście w jakim celu zrobiono zbiorniki oraz kto je zamieszkuje.
Skupowo i spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich "Okulanka" było głównym celem naszego rajdu. Panie powitały nas bardzo serdecznie, było ognisko z kiełbaskami, pieczone ziemniaki, swojski chleb, ogórki, różne przekąski, ciasta, arbuzy, lemoniada i kompot :) Dzieciaki własnoręcznie przygotowały rogaliki, które smakowały wybornie. Sylwia Iwanowska - Prezes Stowarzyszenia „Narewka Kultur i Pokoleń” - przeprowadziła z dzieciakami ciekawą dyskusję na temat relacji starszego pokolenia z młodzieżą. Gospodynie opowiadały ciekawe historie (dowiedzieliśmy się, skąd wywodzi się nazwa miejscowego koła), a dzieciaki w ramach rewanżu rozegrały pokazowy mecz w piłkę nożną. Było tak sympatycznie, że z łezką w oku opuszczaliśmy "Okulanki ". Miejmy jednak nadzieję, że będzie jeszcze niejedna okazja do spotkania.

Budynek Gminy Narewka był miejscem zarówno startu, jak i mety naszego rajdu. Prezes podziękował za uczestnictwo i pogratulował ukończenia rajdu. Reprezentujący Gminę Narewka, a przy okazji uczestnik naszego rajdu – Zastępca Wójta Pan Łukasz Zasim, wręczył ufundowane przez gminę pamiątkowe kubeczki z herbem gminy oraz logiem naszego klubu.

Serdecznie dziękujemy Gminie Narewka oraz Kołu Gospodyń Wiejskich "Okulanka" za pomoc w organizacji 2 Rajdu Rowerowego „Tropem Białych Żubrów”. Dzięki Waszej pomocy udało się tak rewelacyjnie zorganizować ten projekt. DZIĘKUJEMY ❤ Wielkie brawa dla wszystkich uczestników, szczególnie tych najmłodszych! 23 km na rowerze to bardzo ładny wynik!

MKS „Białe Żubry” Narewka

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony