Maratony Kresowe 2020 w Narewce

Już 23 sierpnia (w niedzielę) jubileuszowa - 10. - edycja znanego maratonu kolarskiego "W krainie żubra" w naszej gminie! Nie przegap tej okazji i zarejestruj się już dziś!

Coraz większymi krokami zbliżają się MARATONY KRESOWE, które w tym roku, w związku z jubileuszem niniejszego wydarzenia, zaskoczą Was dodatkowymi atrakcjami (szczegółów na razie nie ujawnimy!)

Nasz wyścig pozwoli poczuć klimaty Puszczy i różne jej oblicza. Będziecie mogli zobaczyć na własne oczy, jak wygląda jej prawdziwy obraz obecnie. Na trasie będzie wiele pięknych, majestatycznych drzew, ale także sporo uschniętych świerków, które padły ofiarą słynnych korników. Nie wszędzie będziemy mogli wjechać ze względu na zakazy i powalone przez wichury drzewa, gdyż w praktyce zaprzestano je usuwać poza głównymi drogami.

Mamy jednak nadzieję, że uda nam się przeprowadzić świetną imprezę i będzie to dla Was niezapomniane przeżycie. Wielu zawodników lubi ten wyścig oraz tzw. “puszczańskie klimaty”. Gmina Narewka zachwyca maratończyków ogromną gościnnością, niepowtarzalną atmosferą i dodatkowymi atrakcjami, takimi jak: dania regionalne, unikalne trofea oraz koncert folklorystyczny. Pod względem sportowym jest to dość łatwy i szybki wyścig, ale pozwalający uzyskać rekordowe zdobycze punktowe.

Do Narewki warto przyjechać na dłużej, szczególnie latem. Gmina ma także drugie, niepuszczańskie oblicze, związane z Zalewem Siemianówka i wszelkimi jego atrakcjami. W sezonie można wypłynąć w rejs wycieczkowy statkami Mazurskiej Służby Ratowniczej, która w Siemianówce ma swój oddział… Aktywni turyści mają szansę  wybrać się na spływ kajakowy rzeką Narewka.

LINK do rejestracji:  https://maratonykresowe.pl/?page_id=1777 

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony