XII Turniej Tenisa Stołowego im. Jarka Leszczyńskiego

W pierwszy weekend listopada br. Lewkowo Stare po raz dwunasty w historii miało swoje sportowe święto. Rozgrywany od wielu lat, a cieszący się przy tym niesłabnącą popularnością Turniej Tenisa Stołowego im. Jarka Leszczyńskiego, po raz kolejny spotkał się z pozytywnym odbiorem i „przyciągnął” do Lewkowa liczne grono sympatyków tenisa stołowego.

Do udziału w wydarzeniu, współorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Hajnóce, Urząd Gminy Narewka oraz MKS "Białe Żubry" Narewka, stawili się nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale i osoby z innych miejscowości województwa podlaskiego. Rywalizacja przebiegała w 3 odrębnych kategoriach (dzieci i młodzież, seniorzy, oldboje), a przewidzianymi dla zwycięzców nagrodami głównymi były puchary:
* Prezesa MKS „Białe Żubry” Narewka,
* Wójta Gminy Narewka,
* Starosty Powiatu Hajnowskiego.

”Najlepszymi z najlepszych”, którym 5 listopada 2022 r. dopisało szczęście, okazali się:

->w kategorii klas IV i młodszych:
• Lewsza Blanka – Lewkowo Stare
• Szermuszyn Bartek – Białystok

-> w kategorii klas V-VI:
• Oniskiewicz Paweł -Narewka

->w kategorii klas VII – VIII:
• Lasota Oktawian – Lewkowo Stare

-> w kategorii: „seniorzy”
• Piekarska Iwona – zawodniczka Startu Białystok
• Klejna Marcin – Białystok

Niezwykłe emocje towarzyszyły również rozgrywkom oldboy’ów, w których startują koledzy śp. Jarka Leszczyńskiego. Najlepsza okazała się tu Krystyna Poskrobko. Do czerwoności rozgrzał również mecz finałowy, w którym Dariusz Żornaczuk z Białegostoku pokonał Janusza Ludwiczaka z Hajnówki 3:2, a III miejsce wywalczył Janusz Lipiński z Czeremchy, wygrywając z Jarkiem Mieczyńskim z Hajnówki również 3:2.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a w myśl zasady, że „sport to zdrowie”, szykujemy się do kolejnego spotkania z paletką i piłeczką, na które zapraszamy absolutnie wszystkich miłośników tenisa stołowego już za rok!

Opracowano na podstawie: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski/turniej-w-tenisie-stolowym-im-jarka-leszczynskiego-za-nami?fbclid=IwAR2Z4ZNXr_Lw8NsfKAvPMim6O3nOFS-JII4YOzo5X3xmHSFlKZv9BEyuWAs 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 1580

Powrót na początek strony