Zaplanuj swoją rowerową przygodę w Gminie Narewka!

czyli 6 bezpiecznych tras rowerowych, dzięki którym przeżyjesz fantastyczną przygodę, zarówno podczas samotnej eskapady jak i w gronie rodziny lub przyjaciół.

„Rowerowa Narewka” nowy to projekt stowarzyszenia „Narewka Kultur i Pokoleń” współfinansowany przez UG Narewka. Skierowany jest do wszystkich tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie i niebanalnie. Siedem bezpiecznych rowerowych tras pozwoli na przeżycie fantastycznej przygody, zarówno podczas samotnej eskapady jak i w gronie rodziny lub przyjaciół. Filmy przedstawiające każdą z tras ukazują niepowtarzalne uroki naszego regionu- począwszy od lasów Puszczy Białowieskiej i Ladzkiej, poprzez malownicze doliny rzek Narewki i Narwi z miejscowościami o ciekawej architekturze, a na zalewie Siemianówka kończąc. Bogata oferta bazy noclegowej oraz innych usług turystycznych zachęcają do wypoczynku w gminie Narewka.

Proponujemy Państwu grę terenową „Rowerowe podchody” polegającą na przejechaniu trasy zgodnie ze wskazówkami z opisu. „Rowerowe podchody” to wymarzona atrakcja, która wymaga wspólnych przygotowań i planowania. Satysfakcja po ukończeniu trasy gwarantowana. Przed wyruszeniem w drogę:

- obejrzyj film z wybranej trasy,

- wydrukuj lub zapisz w telefonie szczegółowy opis trasy wraz ze zdjęciami.

 

Materiały dostępne tutaj:

https://ugnarewka.wrotapodlasia.pl/pl/turystyka/rowerowa_narewka/

https://www.facebook.com/Rowerowa.Narewka

 

Wymagania sprzętowe (minimalne):

- rower trackingowy (optymalny na drogach szutrowych i leśnych) wyposażony w licznik.

Wymagania sprzętowe (rekomendacja na trasy po Puszczy Białowieskiej):

-  mapa, kompas (w przypadku utraty orientacji korzystaj z dróg głównych a kierunek określaj na podstawie wskazań kompasu)

W miejscu startu wyzeruj licznik- początek trasy to UG Narewka, kieruj się zgodnie z opisem (możliwe odchylenia odległości mogą wynikać z różnic w ustawieniach liczników), zapisane zdjęcia punktów referencyjnych pozwolą potwierdzić poprawność „nawigacji”.

Uwaga:

- obowiązkowo zabierz wodę oraz dowód tożsamości (z uwagi na strefę przygraniczną),

- upewnij się, że telefon nie jest zalogowany do sieci białoruskiej,

- przestrzegaj przepisów w lesie i na drodze.

 

Zaplanuj swoją rowerową przygodę w Gminie Narewka!

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony