Nowy klub sportowy - MKS Białe Żubry Narewka

W sierpniu 2019 r., miesiącu kojarzonym najczęściej z końcówką wakacji, powstał w gminie Narewka nowy klub sportowy dla dzieci i młodzieży. Na koniec lata, kiedy to dzień staje się krótszy, a wieczory coraz dłuższe i chłodniejsze, grupa zapaleńców wciąż nosiła w sobie energię niezbedną do zmobilizowania się do działania. Dokładnie 10 sierpnia, grupa ta postanowiła coś zmienić, spróbować zintegrować mieszkańców naszej gminy, ale przede wszystkim zmotywować dzieciaki do aktywnego trybu życia. Tak właśnie powstał Młodzieżowy Klub Sportowy Białe Żubry Narewka.

Spotkanie założycielskie odbyło się na stadionie w Narewce w składzie: Dariusz Jastrzębski, Radosław Czekunow, Jarosław Kamieński, Adam Ławrynowicz, Mirosław Krasnopolski, Piotr Oniskiewicz, Piotr Ancutko, Artur i Joanna Hawieńczyk, Paweł Nieścieruk i Piotr Basałaj. Decyzja była zgodna, tworzymy nowy klub! Brakowało tylko porozumienia w sprawie nazwy klubu. W końcu się udało.

Dalej poszło sprawnie: utworzono statut, wybrano zarząd oraz komisję rewizyjną klubu. Dokumenty trafiły do starostwa. Powstało klubowe logo. 3 września klub otrzymał pozytywną decyzję o wpisie do ewidencji klubów sportowych. Od pierwszych dni działania klubu, jego członkowie organizowali przeróżne eventy. Na początku był to rodzinny spływ kajakowy rzeką Narewka, potem Rajd Rowerowy Tropem Białych Żubrów, oraz Pierwszy Dożynkowy Turniej Piłki Nożnej w dniu dożynek gminnych. Organizatorzy uznali, że są w stanie zdziałać o wiele więcej, pod warunkiem wsparcia lokalnej społeczności, tj. wiernych kibiców klubu, ktory nie prowadzi żadnej komercyjnej, gospodarczej działalności i nie uzyskuje dochodu. W związku z tym, na cele statutowe klubu, członkowie sami muszą pozyskać fundusze ze składek i od darczyńców.

W planach klub ma wiele imprez, na których zorganizowanie, środki pozyska między innymi z dotacji. Jednak by pokryć wspomniane wyżej, podstawowe wydatki, klub liczy na wsparcie lokalnej społeczności. W zamian za to, będzie godnie walczyć o dobre imię gminy Narewka na każdym meczu!

Aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem klubu serdecznie zapraszamy do odwiedzenia portalu społecznościowego: FB Białe Żubry

Darowizny można wpłacać na nr konta:86806300010030030002600001

Adres klubu: 17-220 Narewka, ul. Nowa 9/1

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony