Komunikaty

Ilustracja do artykułu oszustwa na spis spis powszechny.png

1 kwietnia 2021 roku wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Spis potrwa do końca września bieżącego roku. Udział w spisie jest obowiązkowy zgodnie z ustawą o statystyce publicznej. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon poprzez infolinię spisową lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego. Każdy z obywateli musi zezwolić na udostępnienie części swoich danych osobowych. Problem w tym, że chęć na ich pozyskanie mają także osoby działające niezgodnie z prawem, a moment na oszustwa pod pozorem spisu powszechnego jest doskonały z punktu widzenia przestępców.

Ilustracja do artykułu woda nie.png

W związku z awarią wodociągu informujemy, iż 14 kwietnia od godziny 22:00 do 15 kwietnia (maksymalnie do godz. 10:00) następujące miejscowości pozostaną pozbawione dostępu do bieżącej wody:

Ilustracja do artykułu image002.jpg

w dniach 13-16 kwietnia na terenie gminy Narewka

Nadchodzące wydarzenia

Ilustracja do artykułu wfos czyste powietrze.png

22 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00-11.00 w formie zdalnej z użyciem platformy Microsoft Teams. Spotkanie on-line dotyczyć będzie rządowego Programu Czyste Powietrze, dzięki któremu Mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła w domach jednorodzinnych i termomodernizacji budynków.

Ilustracja do artykułu architektura od deski do deski mini.png

Kiedy? 21 kwietnia w godz. 10.00-16.00. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

Ilustracja do artykułu czyste powietrze.png

Dzięki programowi mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła w domach jednorodzinnych i termomodernizacji budynków. Termin: 15 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00-11.00 w formie zdalnej z użyciem platformy Microsoft Teams.

Ilustracja do artykułu bannerswietochrztu2x1mini.png

Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu ma ono na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Działania gminy

Ilustracja do artykułu energia zielona mini.jpg

Gmina Narewka otrzyma umowy na zakup paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych z funduszy unijnych. Projekt obejmie wykonanie 8 instalacji solarnych i 66 instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków mieszkalnych. W przypadku 5 obiektów planowane jest wykonanie instalacji hybrydowych. Projekt otrzymał dotację w wysokości prawie 1,5 mln zł.

Ilustracja do artykułu IMG_0588.JPG

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Narewka miejscowa szkoła wzbogaciła się m.in. w tablice interaktywne, laptopy z oprogramowaniem, tablety, urządzenia wielofunkcyjne, szafę do przechowywania i ładowania tabletów, wizualizer, mikroskop czy aparat fotograficzny.

Ilustracja do artykułu stypendia.jpg

"Wiedza to potęgi klucz!" - dwanaścioro uczniów Szkoły Podstawowej w Narewce wyróżnionych Stypendiami Samorządu Gminy Narewka za wybitne wyniki w nauce osiągnięte w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021! Poznajmy grono stypendystów.

Ilustracja do artykułu inwestycje gm. narewka (miniatura).png

Podczas XXVI Sesji Rady Gminy Narewka, która miała miejsce 29 stycznia 2021 r., Wójt Gminy Narewka - Jarosław Gołubowski, zdając sprawozdanie z minionego okresu międzysesyjnego, dokonał również prezentacji podsumowującej podejmowane lub finalnie zakończone w roku 2020 r. działania oraz zadania inwestycyjne. Niektóre z nich realizowane były w ramach określonych projektów, inne w oparciu o ustalony wcześniej roczny plan dochodów i wydatków budżetowych. Źródłem ich finansowania były zarówno środki własne, jak i zewnętrzne (w tym unijne).

Turystyka

Ilustracja do artykułu kosy most wieza mini.jpg

Druga połowa kwietnia niesie ze sobą coraz więcej promieni słońca w ciągu dnia. A ze słoneczkiem – jak wiadomo – wszędzie piękniej… Spójrzcie np. na oświetloną jego blaskiem wieżę widokową w uroczysku „Kosy Most”. Wygląda bajkowo, nieprawdaż?

Ilustracja do artykułu IMG-20210408-WA0006.jpg

To tytuł wystawy ku pamięci Arcybiskupa MIRONA, która na chwilę przed 11. rocznicą jego śmierci, zagościła tuż przy Galerii im. T. Sołoniewicz w Narewce.

Ilustracja do artykułu WT miniaturka.png

W najnowszym numerze Wiadomości Turystycznych - ze specjalnym dodatkiem WEEKEND w POLSCE 2021 - znajdziecie kartę poświęconą właśnie naszym stronom! Już 8 kwietnia czasopismo w nakładzie 96 tysięcy egzemplarzy trafi do ogólnopolskiej sieci sklepów EMPIK i zagości na ich półkach aż do 7 maja. Liczymy więc, że zainspirowani lekturą poszukiwacze ciekawych miejsc wybiorą właśnie ten kierunek podróży!

Ilustracja do artykułu DSC_0634.JPG

Coraz więcej słońca, coraz więcej wiosny! Co prawda na soczystą zieleń jeszcze chwilę trzeba poczekać, ale przedwiosenne kadry też mogą być inspirujące... Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć zrealizowanych w Gminie Narewka.

Oświata

Ilustracja do artykułu hajnowskie szkoly rekrutacja mini.png

Zobacz ofertę edukacyjną - INFORMATOR 8-klasisty już jest dostępny!

Ilustracja do artykułu lekcje z klimatem.png

22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, zapraszamy uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu.

Ilustracja do artykułu kooperation day.png

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku 12-16 lat. Wystarczy wybrać 4-osobową ekipę, wykonać zadania opisane w formularzu zgłoszeniowym i pod opieką nauczyciela wysłać zgłoszenie do 14 maja br.

Ilustracja do artykułu Złote Indeksy_grafika social media.png

Wychodząc naprzeciw młodym osobom, które są ambitne i chciałyby kontynuować edukację na szczeblu szkolnictwa wyższego, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna zdecydowała się zorganizować konkurs, w którym do wygrania jest 20 indeksów na tę uczelnię. Z otrzymaniem indeksu wiążę się także roczne stypendium o wartości czesnego, a także atrakcyjne rabaty na kolejne lata studiów.

Sport

Ilustracja do artykułu zmn_153682820_192588645989981_2871998372728023180_n.jpg

W odpowiedzi na prośby rodziców uczniów z naszej gminy, na STADIONIE w NAREWCE został przygotowany specjalny TOR NARCIARSKI dla najmłodszych.

Ilustracja do artykułu zielone wyzwania tymbark.jpg

Do wygrania sprzęt sportowy i treningi ze szkoleniowcami z Polskiego Związku Piłki Nożnej!

Ilustracja do artykułu klub morsa.jpg

Pierwszy taki klub morsów w historii Gminy Narewka!

Ilustracja do artykułu mapa rozgrzewka.jpg

czyli 6 bezpiecznych tras rowerowych, dzięki którym przeżyjesz fantastyczną przygodę, zarówno podczas samotnej eskapady jak i w gronie rodziny lub przyjaciół.

Powrót na początek strony