Komunikaty

Ilustracja do artykułu zakaz wstępu do lasu grafika.png

Komunikat Nadleśniczego Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach

Ilustracja do artykułu wirus.jpg

W związku z epidemią koronawirusa dyżury Przewodniczącego Rady Gminy Narewka zostają zawieszone.

Ilustracja do artykułu szycie maseczek.webp

Chciałbyś się w nią włączyć, ale nie wiesz jak? Wskazówki znajdziesz poniżej !!!

Ilustracja do artykułu Trójkąt ostrzegawczy.webp

Stwierdzono przekroczenie normatywów higienicznych w zakresie jonu amonu i mętności.

Nadchodzące wydarzenia

Ilustracja do artykułu SwietoChrztuPlakatWywiesFlage1404.jpg

W Dzienniku Ustaw 9 kwietnia 2019 r. ogłoszona została ustawa Święto Chrztu Polski. To państwowe święto będzie obchodzone co roku 14 kwietnia. Historycy wskazują, że jest to data narodzin Państwa Polskiego.

Ilustracja do artykułu Plakat-Dzień-Kobiet.jpg

Koncert na Dzień Kobiet Najpiękniejsze włoskie przeboje 1.03.2020r. godz. 18:00 Wstęp wolny!

Ilustracja do artykułu kino luty 2020.jpg

Kino w Narewce, 4 lutego 2020 r. - GOK zaprasza na seanse: „DOKTOR DOLITTLE” – godz. 16.00 „MAYDAY” – godz. 17.45 „PSY 3” – godz. 19.45

Ilustracja do artykułu oee malowanie toreb.jpg

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Siemianówce zaprasza na Warsztaty zdobienia toreb ekologicznych, które odbędą się 31 stycznia (piątek) o godz. 10.00.

Działania gminy

Ilustracja do artykułu 84716353_2691914587510964_3565415084425478144_o.jpg

4.02.2020 r. w Szkole Podstawowej w Narewce, Wójt Gminy Narewka uroczyście wręczył uczniom wyróżniającym się w nauce stypendia uchwalone przez Radę Gminy Narewka. Nagrodzeni uczniowie to: Skiepko Patryk kl. 6b Gieryng Gabriela kl. 6a Melesz Jakub kl. 5 Bura Wiktoria kl. 6a Łuszyńska Aleksandra kl. 6a Wasilczyk Jan kl. 6a Niedźwiedź Maciej kl. 8 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ilustracja do artykułu tn_IMGP0213.JPG

W Mikłaszewie odnowiono dawny przeciwpożarowy zbiornik wodny, który znajduje się przy świetlicy wiejskiej. Teren został uporządkowany aż do skrzyżowania, wyrównany i ubity. Nieckę ukształtowano, wyczyszczono ją z zakrzewień, gruzu, drutów i śmieci. Teren przejrzał, co jest szczególnie pozytywne ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo świetlicy i nowego placu zabaw dla dzieci i między innymi dlatego uwzględniono ten teren w pracach oddziału komunalnego Urzędu Gminy w Narewce.

Ilustracja do artykułu Mikołajki Liderzy Kooperacji.jpg

W dniu 6 grudnia o godzinie 16-stej w Szkole Podstawowej w Narewce odbyła się wielka świąteczna impreza Mikołajkowa z udziałem rodzin uczestniczących w projekcie oraz rodzin, których dzieci uczęszczają do klubu przedszkolaka i klas 0-III. Impreza mikołajkowa została sfinansowana w ramach projektu "Liderzy kooperacji ". Więcej szczegółów akcji w załączonym dokumencie, a więcej fotografii na portalach społecznościowych gminy Narewka i Samorządu Szkoły Podstawowej w Narewce.

Ilustracja do artykułu solar 2.jpg

Zarząd Województwa Podlaskiego będącego Instytucją Zarządzającą dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ogłosił nabór wniosków w ramach działania 5.1. „Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii” dla projektów polegających na instalacji ogniw fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych, w tym budynkach jednorodzinnych na potrzeby własne Grantobiorców (z wyłączeniem budynków, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza, w tym działalność rolnicza). W związku z tym, Zarząd Gminy Narewka zorganizuje kampanie informacyjną dla mieszkańców gminy, aby rozeznać zapotrzebowanie na tego typu instalacje.

Turystyka

Ilustracja do artykułu Polska zobacz więcej mrzec 2020.jpg

Akcja „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” odbywa się dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl, w zakładce „Znajdź ofertę” znajduje się lista partnerów projektu, wraz z wyszukiwarką oraz mapą z umiejscowionymi obiektami. Rezerwacja / kupno odbywa się bezpośrednio pomiędzy zainteresowanym turystą o partnerem akcji. Witryna www.polskazobaczwiecej.pl nie prezentuje treści poszczególnych ofert oraz nie obsługuje rezerwacji, a jedynie przekierowuje do witryn partnerów.

Ilustracja do artykułu green velo.png

W związku z zakończeniem inwestycji polegającej na modernizacji drogi Narewkowskiej i zakończeniu procedur związanych z udostępnieniem jej do ruchu publicznego, nadleśnictwo Browsk w Gruszkach informuje, że ww. droga została oddana do użytku. Tym samym trasa szlaku rowerowego Green Velo została przywrócona do jej pierwotnego przebiegu, zaś oznaczenia o objeździe wyznaczonym na czas trwania zakończonej inwestycji zostały zdjęte.

Ilustracja do artykułu nature-3463957_1920.jpg

Zgodnie z załączonym zawiadomieniem, tzw. Droga Narewkowska prowadzaca z Janowa do drogi z Bud do Białowieży zostanie udostępniona od 24 grudnia 2019.

Ilustracja do artykułu logo_polregio.jpg

Na okres wakacyjny POLREGIO wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przygotowało atrakcyjną ofertę weekendowych połączeń kolejowych Hajnówka – Siemianówka.

Oświata

Ilustracja do artykułu nauczanie domowe.webp

Od 18. 03. 2020r. do odwołania na stronie szkoły www.narewka.pl/pl/owiata/ w zakładce NAUCZANIE DOMOWE udostępniamy materiały do zrealizowania i zaliczenia dla uczniów. Każdy uczeń lub rodzic ma możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia poprzez kontakt telefoniczny lub e-mail.

Ilustracja do artykułu zawieszenie-zajec.jpg

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Ilustracja do artykułu plakat do szkół i przedszkoli1.jpg

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

Ilustracja do artykułu IMGP0740.JPG

4.02.2020 r. Wójt Gminy Narewka uroczyście wręczył uczniom Szkoły Podstawowej wyróżniającym się w nauce stypendia. Wyróżniono także uczniów, którzy odnieśli sukcesy w nauce, sporcie, mieli bardzo dobrą frekwencję oraz mieli nienaganne zachowanie.

Sport

Ilustracja do artykułu turniej tenisa stołowego.jpg

W Tarnopolu odbył się turniej tenisa stołowego o puchar Sołtysa Tarnopola. W dniu 25 stycznia 2020r., po raz pierwszy, MKS Białe Żubry Narewka współorganizował wraz z państwem Katarzyną i Jerzym (sołtys Tarnopola) Bielskimi takie spotkanie. Turniej przygotowano tak, aby mogło wziąć w nim udział do 16 zawodników. Zwycięzcą okazał się pan Eugeniusz Ostapczuk. Drugie miejsce przypadło panu Jerzemu Bielskiemu, natomiast trzecie pani Kamili Charkiewicz. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dołączamy się do podziękowań za wsparcie sponsorów.

Ilustracja do artykułu puchary mini.png

Szkoła Podstawowa w Narewce, w roku szkolnym 2018/19, uzyskała wynik najlepszy w powiecie, deklasując wszystkich konkurentów w kategorii szkół podstawowych. W dwóch rocznikach (2003 i młodsi oraz 2006 i młodsi), zarówno dziewczęta jak i chłopcy, zajęli pierwsze miejsca.

Ilustracja do artykułu festyn zdrowia mini.jpg

Na podstawie § 13 ust. 4 uchwały nr V/44/19 Rady Gminy Narewka z dnia 29 marca 2019 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu na terenie Gminy Narewka Wójt Gminy Narewka podaje do publicznej wiadomości ofertę realizacji zadania publicznego złożoną przez Młodzieżowy Klub Sportowy Białe Żubry Narewka.

Ilustracja do artykułu tn_cyklo 08.JPG

Trasa tegorocznego maratonu CykloPuszcza 2019, wytyczona została, miedzy innymi po drogach przebiegających przez gminę Narewka.

Powrót na początek strony