Hajnowskie szkoły średnie – COOL SCHOOLS! Startuje rekrutacja 2022/2023!

Nie musisz wyjeżdżać z regionu, by zdobyć dobry zawód, wykształcenie i pracę! Hajnowskie szkoły średnie gwarantują solidne przygotowanie do egzaminów, pewne kierunki kształcenia, innowacyjne metody nauczania, możliwość udziału w ciekawych projektach (także tych związanych z zagranicznymi wyjazdami), atrakcyjne stypendia, wsparcie socjalne i… długo by wymieniać! Poznaj walory hajnowskich szkół średnich z lekturą naszego Informatora!

W ramach zadania opracowano „Informator 8-klasisty”. To wygodny przewodnik po bogatej ofercie hajnowskich szkół ponadpodstawowych. Hajnowskie szkoły średnie to gwarancja solidnego wykształcenia, poziomem nauczania nie odbiegają od innych podlaskich i polskich placówek, o czym świadczą sukcesy uczniów, liczba stypendystów, obecność naszych szkół w prestiżowych rankingach. Dzięki współpracy z ośrodkami akademickimi, w przyszłości uczniowie podejmą świadomą decyzję o wyborze ścieżki kariery.

Kampanię będziemy realizować za pośrednictwem naszego Facebook (https://www.facebook.com/PowiatHajnowski) i strony www (https://samorzad.gov.pl/web/powiat-hajnowski). Informacji szukajcie pod hasztagami:
#EdukacjaHajnowski
#TechnikumRekrutuje
#PolakRekrutuje
#BiałorusRekrutuje

Narewka – gmina z potencjałem z wieloma potencjalnymi ścieżkami kariery

Dlaczego warto zostać w Narewce i w ogóle w regionie? Choć o naszym regionie zwykło się mówić jako prowincji oraz że „…takich Narewek – małych osad”, jest wiele w Polsce -  ale w naszym przypadku wielkość nie świadczy o jakości! Region Puszczy Białowieskiej, w tym gmina Narewka oraz miasto Hajnówka cały czas się rozwijają. Rolnictwo, turystyka, usługi, przemysł drzewny, metalowy i spożywczy – to główne gałęzie przemysłu. Przekrój produktów, które dziś wytwarzane są w regionie oraz intensywny rozwój usług wskazują na potencjał inwestycyjny Powiatu Hajnowskiego. A w gminie Narewka drzemie duży potencjał! Otoczenie biznesowe sprawia, że wybierając Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce po zakończeniu edukacji masz widoki na zatrudnienie w zawodzie. Technikum mechaniczne gwarantuje pracę w zawodzie w prężnie rozwijającej się firmie Pronar. Filia w Narewce cały czas się rozwija, unowocześniając profil produkcji. Z kolei rozwój turystyki w gminie sprawia, że z powodzeniem znajdziesz pracę po technikum gastronomicznym.  Kończąc technikum możesz kontynuować naukę na studiach – podlaskie uczelnie standardem nauczania nie odbiegają od europejskiego poziomu kształcenia. A może postawisz na własną działalność? – w regionie funkcjonują ośrodki wspierające przedsiębiorczość, m.in. Powiatowym Urząd Pracy, zaś obecność instytucji jak ZUS czy Urząd Skarbowy sprawia, że formalności związane z prowadzeniem firmy załatwisz na miejscu.

Z kolei rozwój usług medycznych w regionie (powiatowy szpital od kilku lat figuruje w złotej setce najlepszych placówek medycznych w Polsce w rankingu „Bezpieczny szpital”) wskazuje, że kierunki medyczne po ukończeniu naszych liceów to pewny kierunek zawodowy. Powiat Hajnowski i Urząd Miasta Hajnówka wspierają finansowo studentów kierunków pielęgniarstwa i położnictwa, a po obronie dyplomu czeka praca w hajnowskim szpitalu.

Hajnówka odNowa – nowe perspektywy rozwoju miasta

Zmienia się także centrum naszego regionu – czyli miasto Hajnówka. Miasteczko pozyskało rekordową pulę środków zewnętrznych. Dwa i pół roku, 3,5 mln euro, 77 projektów - to podsumowanie w liczbach. A obszary? Przyroda, biznes, edukacja, miasto, ludzie. Mowa o przedsięwzięciu „Hajnówka odNowa – Zielona Transformacja”, które właśnie wkracza w fazę realizacji.

Prawie 60 proc. dofinansowania to inwestycje. Osią projektu jesteście Wy - młodzi ludzie, wasz dobrostan oraz zawodowa przyszłość. Dlatego też w ramach projektu przewidziano szereg działań w szkołach, m.in. ścisłą współpracę z pracodawcami. Tworzymy nowe kierunki kształcenia – już w kolejnym roku szkolnym w Zespole Szkół Zawodowych przyszli mechanicy będą uczyć się techniki spawania, zaś budowlańcy poznają podstawy montażu i uruchamiania urządzeń i systemów OZE.

W planie jest również utworzenie centrum miasta z prawdziwego zdarzenia - będzie ono wytyczone od Skweru Wasilewskiego, przez ulicę Batorego, do Wierobieja, dalej wzdłuż torów kolejowych ulicą Białowieską do Parkowej, aż do siedziby Urzędu Miasta przy ulicy A. Zina. Powstaną Centrum Produktu Lokalnego, Akademia Przyrody, zostaną też zagospodarowane tereny zielone i pojawi się Strefa Sportu. To tylko niektóre przykłady przedsięwzięć. Warto zostać i uczyć się w Hajnówce – nie trzeba wyjeżdżać z domu, by zdobyć solidne wykształcenie i dobrą pracę!

Katarzyna Miszczuk

Starostwo Powiatowe w Hajnówce

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 1638

Powrót na początek strony