"Mój wymarzony obiekt sportowy lub dyscyplina sportu" - obrady komisji konkursowej

1 marca br. w Szkole Podstawowej w Narewce trwały obrady jury nad pracami uczniów wykonanymi w ramach konkursu zorganizowanego pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Narewka pn. „Mój wymarzony obiekt sportowy lub dyscyplina sportu – zaprojektuj lub namaluj!”.

Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. Napłynęło łącznie 69 prac, które zgodnie z założeniami poddano ocenie w dwóch odrębnych kategoriach wiekowych: klasy I – IV oraz V – VIII.

Oprócz osób, które wykonały rysunki kredką, farbą, ołówkiem czy techniką papierowej wyklejanki, znaleźli się także chętni do zabawy w projektowanie i budowanie imponujących prac przestrzennych. W ich gronie znalazły się m.in. ciekawe makiety boisk ze styropianu czy poziomowe konstrukcje z kartonowych pudełek. Osobną uwagę zwracały także projekty pojedynczych rekwizytów sportowych, takich jak bryły piłki nożnej czy rakiety do badmintona.

Wyobraźnia uczniów tradycyjnie nie zawiodła i ukazała niebywałą pomysłowość młodego pokolenia mieszkańców Gminy Narewka, za co serdecznie z tego miejsca dziękuje cała komisja oceniająca efekty artystycznych zmagań konkursowiczów z narewkowskiej podstawówki, w skład której weszli:

* Lilla Tarasiewicz – Dyrektor SP Narewka
* Michał Panfiluk – nauczyciel wf-u SP Narewka
* Jarosław Kamieński – Prezes Młodzieżowego Klubu Sportowego "Białe Żubry" Narewka
* Mariola German-Pietruczuk – stanowisko ds. promocji Urzędu Gminy Narewka
* Justyna Kisielewska – stanowisko ds. plastyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Narewce

W związku ze zdecydowaną przewagą prac nadesłanych w młodszej kategorii wiekowej oraz wyróżniającym je wysokim poziomem artystycznym, jury zadecydowało o dodatkowym podziale wspomnianej kategorii na dwie odrębne podgrupy: prace rysunkowe oraz prace przestrzenne. W konsekwencji liczba laureatów w konkursie będzie większa, niż wstępnie zakładano. Oficjalne wyniki ogłoszone zostaną 9 marca br. podczas uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom. A tymczasem zachęcamy do zerknięcia na zdjęcia prezentujące zbiorcze efekty przeprowadzonego konkurs.

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 1143

Powrót na początek strony