Aktualności

Ilustracja do artykułu jarmark.jpg

Będzie nam niezmiernie miło widzieć Państwa 20 grudnia 2020 r. na tym wydarzeniu (o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna!) W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty e-mail: puszczykowglos@gmail.com

Ilustracja do artykułu mistrzowie agro.jpg

Do wtorku 27 października 2020 r. trwa GŁOSOWANIE w ogólnopolskim plebiscycie MISTRZOWIE AGRO (pierwszy etap!). Organizatorami tej akcji są ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro" oraz dzienniki regionalne. Specjalną nagrodą dla zwycięzców w każdej kategorii plebiscytu (ROLNIK ROKU, SOŁTYS ROKU i KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROKU) będą prestiżowe nagrody oraz zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze na uroczystą galę rozdania nagród! Wspierajmy zatem "swoich" i oddajmy na nich głos!

Ilustracja do artykułu word bstok.png

Mimo, że Białystok znalazł się w czerwonej strefie WORD Białystok dalej pracuje pełną parą! Wszystkie zaplanowane egzaminy odbywają się bez zakłóceń i bez kolejek. Dla bezpieczeństwa klientów i pracowników – w związku z sytuacją epidemiologiczną – wchodzi w życie kilka przepisów porządkowych.

Ilustracja do artykułu korona miniatura.png

W trosce o bezpieczeństwo obywateli w związku ze znaczącym w ostatnim czasie wzrostem zakażeń koronawirusem Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało kampanię pod hasłem "Bezpieczny Senior". To m.in. spot telewizyjny i radiowy, kampania w mediach społecznościowych i w prasie, plakaty dedykowane placówkom dla osób starszych. W przygotowanych materiałach apelujemy do seniorów i reszty społeczeństwa o stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Ilustracja do artykułu logo_krus.jpg

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że osoby mające status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, które otrzymują z KRUS świadczenia emerytalno-rentowe w kwocie niższej niż 2.400 zł brutto miesięcznie mogą wystąpić do jednostki organizacyjnej KRUS (Oddział Regionalny lub Placówka Terenowa KRUS) z wnioskiem o świadczenie wyrównawcze.

Ilustracja do artykułu mozg.webp

Informujemy o otwierającym się z dniem 19 października 2020 r. w Narewce GABINECIE ROZWOJU OSOBISTEGO „uSteru”, w którym będzie można uzyskać szeroko pojęte wsparcie psychologiczne.

Ilustracja do artykułu dom.png

na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach granicy UE

Ilustracja do artykułu logo_krus.jpg

9 października 2020 r. w Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbyło się losowanie hulajnóg dla dzieci rolników, które ukończyły kurs e-learningowy i przesłały do 30 września br. certyfikat potwierdzający jego ukończenie wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Ilustracja do artykułu logo_krus.jpg

9 października w Centrali KRUS miało miejsce rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Testowego z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich.

Ilustracja do artykułu logo_krus.jpg

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że termin składania prac konkursowych został przedłużony do 20 października 2020 r.

Ilustracja do artykułu przedszkole.webp

W województwie podlaskim obecnie ogłoszony jest konkurs dotyczący tworzenia nowych placówek przedszkolnych / oddziałów tak, by upowszechnić i zapewnić wzrost jakości edukacji przedszkolnej. Działania te w 85% można sfinansować z funduszy unijnych.

Ilustracja do artykułu piątka za segregacje.png

„Piątka za segregację” to hasło przewodnie kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Klimatu, mającej na celu edukację społeczeństwa w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Tegoroczna edycja stanowi kontynuację działań realizowanych jesienią 2019 roku z ramienia Ministerstwa Środowiska, poświęconych Jednolitemu Systemowi Segregacji Odpadów.

Powrót na początek strony