Aktualności

Ilustracja do artykułu P1100899.JPG

W czwartek 6 sierpnia swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka miejscowości Babia Góra – Pani Nadzieja Zubrycka. Z tej okazji – bądź co bądź – nietuzinkowej, jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Narewka – Jarosław Gołubowski wraz z delegacją pracowników Urzędu w osobach: zastępca wójta – Łukasz Zasim, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Zenaida Łukasza oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Elżbieta Potoniec.

Ilustracja do artykułu zolnierz miniatura.png

Najważniejszym ułatwieniem, a zarazem nowością jest fakt, że OCHOTNICY, którzy będą zainteresowani związaniem swojej przyszłości na stałe z wojskiem, już podczas realizacji szkolenia podstawowego (dalej nie ma przymusu służby po odbytym szkoleniu) otrzymają możliwość skierowania na badania pod kątem zawodowej służby oraz zostanie im przedstawiona oferta wolnych stanowisk – WKU prowadzi tabelę obejmującą cały kraj - od ochotnika będzie zależało, czy ofertę przyjmie (oczywiście jak spełni wymagania i D-ca go zaakceptuje, jednak teraz ochotnicy już na szkoleniu mają przedstawiane konkretne oferty miejsc służby, a jest ich naprawdę sporo, ponieważ Minister ON stawia za priorytet zwiększenie liczebności wojska). Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość złożenia wniosku listownie, poprzez ePUAP oraz nawet email WKU.

Ilustracja do artykułu P1110073.JPG

Sobotnie popołudnie w Siemianówce upłynęło wyjątkowo sympatycznie, gwarno i radośnie! A wszystko to za sprawą barwnego korowodu, który przeszedł tutejszymi ulicami: Łąkową, Jesionową i Lipową, niosąc mieszkańcom oraz napotkanym na trasie przechodniom i rowerzystom mnóstwo wspaniałych wrażeń artystycznych. Wielu z nich dołączało do wspólnej wędrówki, a tym samym powiększało grono śpiewających oraz wzmacniło siłę brzmienia wykonywanych utworów.

Ilustracja do artykułu malowac jak.png

W zajęciach uczestniczyć będą młodzi mieszkańcy powiatu hajnowskiego, w wieku 9 – 15 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 sierpnia 2020 r.

Ilustracja do artykułu wiktoria.png

Pokażmy lokalne pamiątki i upamiętnienia wojny polsko-bolszewickiej!

Ilustracja do artykułu PLAKAT-A3 polskiebazarek-1.jpg

Zachęcamy do odwiedzin strony https://polskiebazarek.pl/, która stanowi platformę do bezpłatnego zamieszczania ogłoszeń o sprzedaży swoich produktów, a konsument płaci dokładnie tyle, ile proponuje rolnik - nie ma marży pobieranej przez pośredników.

Ilustracja do artykułu word bstok.png

WORD Białystok organizuje od sierpnia specjalne dodatkowe wakacyjne szkolenia redukujące liczbę punktów karnych. Oferta dotyczy kierowców nie tylko ze stolicy Podlasia, ale dosłownie z całej Polski, ponieważ kursy organizowane są w formie on-line.

Ilustracja do artykułu szkolenie.jpg

Masz pomysł, chcesz stworzyć sobie miejsce pracy, ale sama/sam nie dasz rady, nie udźwigniesz papierologii i potrzebujesz pomocy. Chcesz stworzyć coś pomiędzy stowarzyszeniem a firmą, działać i zarabiać? Masz koleżankę/kolegę, która/y też umie pracować, ma pomysł i chętnie zarobi na życie, ale w pojedynkę nie da rady. Rozwiązaniem może być spółdzielnia socjalna!

Ilustracja do artykułu P1100772.JPG

Pierwsze muzyczne korowody zagościły już w miniony weekend w takich miejscowościach jak Stare czy Nowe Masiewo oraz w Świnorojach i Janowie. Za każdym razem spotykały się z entuzjazmem i pozytywnym odbiorem uczestników. Do śpiewających pochodów włączali się nie tylko zawiadomieni wcześniej mieszkańcy danej wsi, ale i sąsiedzi z okolicy czy przejeżdżający spontanicznie rowerzyści, dla których wydarzenie stanowiło zupełną nowość, postrzeganą w kategoriach atrakcji turystycznej regionu.

Ilustracja do artykułu 1920.png

Zgłaszana praca nie może przekraczać objętości 30 000 znaków ze spacjami. Konkurs jest przeznaczony dla osób, które mają ukończony 16. rok życia. Teksty należy przesyłać do 31 sierpnia 2020 roku.

Ilustracja do artykułu susza.jpg

Obszar występowania zjawiska: zlewnia Narwi.

Ilustracja do artykułu syrena_alarmowa.jpg

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 1 sierpnia 2020 r., o godz. 17.00 na terenie całego województwa zostaną uruchomione syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powrót na początek strony