Gmina Narewka partnerem kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pn. "#bezpiecznieprzezlas"

„Noga z gazu!”. Taki morał płynie z rozpoczętej 3 lutego br. kampanii informacyjno-promocyjnej pn. #bezpiecznieprzezlas, w którą oprócz jej inicjatorki – mieszkanki Regionu Puszczy Białowieskiej pani Marzanny Szkuty, a także zebranych w tym dniu przedstawicieli służb mundurowych (Wojewódzka Komenda Policji w Białymstoku, Ochotnicza Straż Pożarna w Narewce, Państwowa Straż Pożarna w Hajnówce, Nadleśnictwo Browsk), włączyła się również - za pośrednictwem Wójta Jarosława Gołubowskiego - Gmina Narewka.

Przytoczone przedsięwzięcie profilaktyczno-edukacyjne zostało zrealizowane na jednym z odcinków Drogi Narewkowskiej, łączącej de facto dwie puszczańskie miejscowości: Narewkę oraz Białowieżę. Za sprawą zainscenizowanej na tę okoliczność scenki tematycznej z wykorzystaniem wraków samochodu osobowego oraz motocykla (użyczonych przez współorganizatora akcji - Uniwerstal Białystok), możliwe było przygotowanie realistycznego oraz wymownego tła sytuacyjnego na potrzeby przyszłego filmiku promocyjnego oraz wywiadów z mediami (Polsat News, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Turbo Podlaskie), co w konsekwencji pozwoliło na dosadne zobrazowanie możliwych konsekwencji kolizji czy wypadków drogowych, mających miejsce w obszarach dróg biegnących przez tereny leśne - bardzo często z udziałem zamieszkującej je dzikiej zwierzyny!!!

Cel przedsięwziętej inicjatywy – ogromnie ważny! To z jednej strony ochrona otaczającej przyrody, a z drugiej - ludzkiego życia. W jego osiągnięciu pomóc może właśnie bezpieczna prędkość, zachowana zwłaszcza podczas kierowania pojazdami w takich miejscach, jak kompleksy leśne - w tym najbliższa mieszkańcom naszych terenów Puszcza Białowieska, gdzie oprócz przebiegających drogę każdego dnia „mniejszych zwierząt” (np. zające, lisy, sarny), nietrudno także o spotkanie z większymi osobnikami - w tym z samym „królem puszczy”… A zatem – noga z gazu!

Profilaktyczno-edukacyjny filmik z pierwszej części zaplanowanej do dalszej realizacji o różnych porach roku kampanii medialnej już niebawem! Tymczasem zerknijcie, jak od kulis wyglądała praca nad jego powstaniem. I na koniec dobra rada – śpieszcie się powoli!

Tekst i zdjęcia: Mariola German-Pietruczuk

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 1442

Powrót na początek strony