Aktualności

4puzzle4.jpg

Poznawanie artystycznej twórczości powstałej na przestrzeni lat w Narewce poprzez puzzle wywołało duże zainteresowanie. Kontynuujemy edukacje poprzez zabawę z malarstwem narewkowskim, stopniowo udostępniając nowe prace oraz eksponaty związane z lokalną kulturą ludową, fotografie itp. Zapraszamy do układania puzzli.

1.JPG

Dnia 23 stycznia 2022 r. w Galerii odbyło się spotkanie z cyklu „Ludzie Znani i Nieznani”. Gościem spotkania był Cyryl Kanarski, Rosjanin z pochodzenia Polak, który wkrótce będzie na stałe mieszkańcem Narewki.

05.JPG

22 grudnia w Galerii w Narewce odbyły się zajęcia dla dzieci z Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach. Grupa dzieci działa przy Muzeum jako zespół śpiewaczy "Żeużyki" pod kierunkiem Anny i Doroteusza Fionik.

mini podlaskie sploty.png

W ramach projektu pt.: „Podlaskie sploty – II Festiwal Tkactwa”, realizowanego w 2021 r. przez Podlaski Instytut Kultury, wydane zostały zeszyty tkackie z poszczególnych gmin uczestniczących w powyższym wydarzeniu. Zeszyt z Narewki jest m.in. wynikiem intensywnej pracy Galerii, która w przeciągu niecałych dwóch miesięcy w sezonie turystycznym gromadziła i opracowywała dywany z terenu gminy Narewka.

2.JPG

W TVP Białystok 11. września 2021 r. odbyła się pierwsza emisja reportażu o hucie szkła w Narewce. Realizatorką filmu była Beata Hyży-Czołpińska, zdjęcia kręcono w czerwcu 2021 r. W reportażu wystąpiła pracownica Galerii oraz mieszkańcy Narewki.

6.jpg

14 sierpnia 2021 r. odbył się wernisaż wystawy „Tkaniny Ludowe z Terenu Gminy Narewka” w ramach „II Festiwalu Tkactwa - Podlaskie Sploty” organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury. Na wstępie głos zabrała pani Krystyna Kunicka z Podlaskiego Instytutu Kultury przybliżając licznie przybyłym uczestnikom interesujące informacje na temat tkanin m.in. pereborów, które są ważnym świadectwem miejscowej kultury.

Ilustracja do artykułu tkactwo mini.png

Wystawa tkanin ludowych z terenu gminy Narewka w ramach II Festiwalu Tkactwa . Zapraszamy 14 sierpnia 2021 r. (16:00) do Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce. Wstęp wolny!

Ilustracja do artykułu IMG_9267.JPG

Dnia 13 czerwca o godz. 16.00 odbył się Wernisaż XIX Pleneru Malarskiego 2021. Plener odbywał się w terminie od 1 czerwca do 13 czerwca 2021 r. Artyści przez pierwszy tydzień mieszkali i pracowali w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Siemianówce, w drugim tygodniu artystyczne zmagania odbywały się w Narewce, gdzie twórcy byli zakwaterowani na Stanicy Kajakowej.

Ilustracja do artykułu 1Zapomniane Fotografie.jpg

Ponownie zapraszamy do oglądania filmu dokumentalnego, tym razem poświęconego zdjęciom z planu filmowego „Kresowej ballady 1935” w reżyserii Tamary Sołoniewicz (1938 - 2000). Autorem zdjęć sprzed 35. lat jest Paweł Karpiuk z Narewki. Zdjęcia eksponowane są na wystawie w Galerii im. Tamary Sołoniewicz.

Ilustracja do artykułu FC5992AF-60A4-47E8-A965-B48A84BCCEF1.jpeg

luty - kwiecień 2021/ zapraszamy do oglądania filmów!

Ilustracja do artykułu 1.jpg

Arcybiskup Generał Dywizji Miron (Chodakowski) 1957-2010

Ilustracja do artykułu mini.jpg

środa-niedziela godz. 10:00-18:00 Obowiązuje ograniczona liczba osób do 12 w budynku, zakrywanie maseczką nosa oraz ust, dezynfekcja rąk, dystans między osobami 1,5 m

Instagram Gmina Narewka
Powrót na początek strony