Narodowe Czytanie - sprawozdanie

Wzorem lat ubiegłych Samorządowa Biblioteka Publiczna w Narewce wraz z Filiami Bibliotecznymi w Lewkowie Starym i w Siemianówce uczestniczyła po raz ósmy w Narodowym Czytaniu.

SPRAWOZDANIE Z NARODOWEGO CZYTANIA

W sobotę 7 września 2019 roku o godzinie 15:00 spotkaliśmy się tym razem nie w bibliotece a na świeżym powietrzu przy Amfiteatrze. Kilkuosobowa niezawodna grupa Sympatyków książek czytała  wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. Były to Nowele polskie Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego.

Wybrane teksty mają wspólny  mianownik, którym jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. W drodze powrotnej z Amfiteatru zatrzymaliśmy się przy Pomniku Pamięci Spacyfikowanych Wsi i Ofiar Okupacji Hitlerowskiej w latach 1941-1944, aby minutą ciszy uczcić pamięć ofiar. Następnie w czytelni przedłużaliśmy dalsze czytanie nowel przy kawie i smakołykach przygotowanych przez uczestniczki spotkania. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową okolicznościową pieczęć na przyniesionych egzemplarzach lektur bądź na kartkach.
W imieniu organizatorów dziękuję serdecznie za udział wszystkim uczestnikom w tegorocznej akcji, koleżankom po fachu ze Szkoły Podstawowej, z Filii Bibliotecznych, ze Świetlicy Samorządowej w Lewkowie Starym i w Narewce oraz za fantastyczną atmosferę podczas czytania i zapraszam za rok.

A.S.

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 132

Powrót na początek strony