Informacja dla lokalnej branży turystycznej

Czas, w którym funkcjonujemy, jest trudny dla nas wszystkich, ale nie poddajemy się i wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną (POT) oraz Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych szukamy rozwiązań w zakresie działań promocyjnych, dla których osią główną będzie turystyka krajowa.

Szanowni Państwo, 

w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju oraz zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego informujemy, że biuro Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT) funkcjonuje nadal, jednak w zmienionej organizacji. Każdego dnia dyżur stacjonarny pełni 1 pracownik biura. Kontakt ze wszystkimi pracownikami biura odbywa się drogą emailową oraz telefoniczną pod niezmienionymi adresami oraz numerami telefonów.

Czas, w którym funkcjonujemy, jest trudny dla nas wszystkich, ale nie poddajemy się i wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną (POT) oraz Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych szukamy rozwiązań w zakresie działań promocyjnych, dla których osią główną będzie turystyka krajowa.

Pierwszy zaplanowany obszar działania to duża kampania pod hasłem “ Odpoczywaj w Polsce”, wspierająca polskie produkty turystyczne. Będzie ona skonstruowana w taki sposób, aby każdy turysta mógł wybrać własny pakiet wedle indywidualnych potrzeb. Ważnym elementem kampanii stanie się aktywizacja bazy noclegowej, transportowej, a także związanej z gastronomią i rekreacją, poprzez zachęcanie tych sektorów turystyki do włączenia się w akcję. Warunkiem udziału będzie stworzenie przez podmioty i obiekty specjalnych pakietów, zawierających dodatkową usługę proponowaną turystom jako bonus do standardowego produktu. Więcej o akcji można przeczytać na http://forumrot.pl

Trwają również prace (wspólnie z Ministerstwem Rozwoju) nad programem bonów turystycznych pod nazwą 1000+. Program ten ma być jednym z narzędzi stymulujących krajowy ruch turystyczny, zapewniając jednocześnie wsparcie finansowe polskiej branży turystycznej.

Inną inicjatywą, w którą możemy już teraz się włączyć to akcja „ Nie rezygnuj z podróży - Wybierz voucher!”. Podmioty z szeroko rozumianej branży turystycznej mają możliwość oferowania voucherów do przyszłego wykorzystania, za odwołane z powodu pandemii koronawirusa imprezy turystyczne, noclegi i inne usługi turystyczne. Voucher będzie ważny przez 1 rok od dnia, w którym miała się odbyć impreza turystyczna lub w którym miało się odbyć wydarzenie, za które klient wniósł zapłatę. Więcej o akacji: https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/polecane/nie-rezygnuj-z-podrozy-wybierz-voucher    

Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję, w ramach której planujemy przygotować specjalny materiał promujący oferty naszych członków.

Zachęcamy również do bieżącego kontaktu z nami. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i służymy pomocą.

Przypominamy, że podlascy przedsiębiorcy mogą skorzystać z pomocy Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Przedsiębiorcom z branży turystycznej informacji udziela Departament Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP. Telefon: 85 665 41 71.

Zapraszamy także do polubienia i śledzenia naszych stron na  Facebooku: https://www.facebook.com/podlaskie.travel/

https://www.facebook.com/PodlaskaROT/  

Z wyrazami szacunku

Sylwia Agnieszka Grudzińska

Dyrektor Biura Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

 

 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 275

Powrót na początek strony