Magia uroczyska "Kosy Most" - poczuj ją już tej wiosny!

Druga połowa kwietnia niesie ze sobą coraz więcej promieni słońca w ciągu dnia. A ze słoneczkiem – jak wiadomo – wszędzie piękniej… Spójrzcie np. na oświetloną jego blaskiem wieżę widokową w uroczysku „Kosy Most”. Wygląda bajkowo, nieprawdaż?

Dotrzecie do niej np. rowerem w ramach ok. 8-kilometrowej przejażdżki z centrum Narewki lub też autem do miejsca parkingowego, skąd dalej - w ramach pieszej wędrówki z unoszącym się w powietrzu zapachem lasu - pokonacie jeszcze kilometr trasy do rekomendowanego punktu destynacji.

Widok z góry fantastyczny… Malownicza dolina rzeki Narewki i ostoja żubrów… Przy odrobinie szczęścia i zachowaniu ciszy na pewno traficie na te zwierzęta, choć największe prawdopodobieństwo na takie spotkanie przypada o świcie. Później żubry mogą wejść w głąb lasu, a tam już nie będą widoczne dla człowieka. Warto pamiętać o zachowaniu ostrożności. Gdy napotkamy te majestatyczne zwierzęta, nie podchodźmy do nich zbyt blisko. Przestraszone mogą nas poturbować lub poważnie ranić!

O czym trzeba pamiętać, wybierając się w to miejsce? Uroczysko „Kosy Most” znajduje się na terenie Obrębu Ochronnego Hwoźna Białowieskiego Parku Narodowego. Jest to obszar niezwykle cenny przyrodniczo, dlatego nie zostawiajmy po sobie żadnych śmieci, nie niszczmy roślin oraz nie rozpalajmy ognisk!

Do zobaczenia na szczycie wieży i niezapomnianych widoków, które z każdym nadchodzącym dniem będą już tylko piękniejsze!

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 1447

Powrót na początek strony