14 nowych siłowni!

Eliaszuki, Stare Masiewo, Zabłotczyzna, Nowa Łuka, Tarnopol, Planta, Skupowo, Mikłaszewo, Nowe Masiewo, Babia Góra, Guszczewina, Michnówka, Narewka, Bernacki Most – to 14 miejscowości w jakich w ostatnim czasie zainstalowano w odpowiedzi na prośby mieszkańców (zgłaszane m.in. podczas zebrań wiejskich w poszczególnych sołectwach) nowoczesne siłownie zewnętrzne. Łączny koszt inwestycji, zrealizowanej ze środków pozyskanych w ramach nagrody pieniężnej zdobytej przez Gminę Narewka w ogólnopolskim konkursie pt. „Rosnąca Odporność”, opiewa na kwotę 120 417,00 zł.

W gronie zamontowanych urządzeń – zazwyczaj w pobliżu gminnych obiektów świetlicowych - znalazły się przykładowo takie sprzęty do ćwiczeń jak: biegacze czy wioślarz wolnostojący, koła TAI CHI, prasy nożne, drabinki, twister, orbitrek oraz narciarz. Każdy opatrzony jest odrębną instrukcją użytkowania, która w jasny i przystępny sposób wyjaśnia zasady korzystania „krok po kroku”, w związku z czym nawet osoba bez wcześniejszego treningu na tego rodzaju urządzeniu poradzi sobie z jego obsługą.

Co prawda okres zimowy - ze względu na dość surowe warunki atmosferyczne - nie jest wymarzoną porą roku na podejmowanie tego rodzaju aktywności sportowej „pod chmurką”, natomiast zanim się obejrzymy, nadejdzie wiosna i dostępne już urządzenia będą czekać na chętną do ćwiczeń młodzież, osoby dorosłe oraz seniorów. Zawczasu serdecznie zapraszamy!

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 586

Powrót na początek strony