Biblioteka w Narewce z nowym wyposażeniem i w nowym lokum

przy ul. Nowej 3 w Narewce (budynek tutejszej Świetlicy Samorządowej)

Informujemy, iż od lipca b.r. nową siedzibą Samorządowej Biblioteki Publicznej w Narewce stał się budynek Świetlicy Środowiskowej w Narewce, przy ul. Nowej 3. Jest to istotne ułatwienie zwłaszcza dla osób starszych, które nie muszą już poruszać się po długich schodach w ogromnym budynku tutejszego ośrodka kultury. Dzięki dokonanemu niedawno zakupowi nowych regałów (wyższych i bardziej pojemnych!) oddział dla dorosłych i dla dzieci mieści się teraz w jednym, wspólnym pomieszczeniu. Świetlica Środowiskowa pozostaje nadal w tym samym miejscu, zajmując drugą salę.

Ponadto z początkiem sierpnia rozpocznie się stopniowa komputeryzacja biblioteki, co oznacza, że cały księgozbiór zostanie "wprowadzony"do bazy danych programu MAK+. Książki będą oznaczone kodami kreskowymi, czytelnicy otrzymają specjalne karty biblioteczne, a dostęp do księgozbioru zostanie udostępniony również on-line, czyli będzie można zamawiać konkretne książki poprzez internet. Wypożyczenia, zwroty, inwentaryzacje i statystyki będą prowadzone elektronicznie. Komputeryzacja odbędzie się dzięki współpracy i pomocy Książnicy Podlaskiej i potrwa około pół roku, w związku z czym "stare" karty będą obowiązywać równolegle z nowymi jeszcze przez jakiś czas.

Tymczasem zapraszamy do odwiedzin naszej biblioteki oraz wypożyczeń książek - co prawda jeszcze na starych zasadach, ale już w nowym lokum. Do zobaczenia!

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 110

Powrót na początek strony