"Bo w rodzinie siła..." - Piknik Rodzinny w Narewce już za nami!

„Bo w rodzinie siła…” – takie hasło mogłoby bez wątpienia przewodzić „Piknikowi Rodzinnemu” w Narewce, jaki 19 czerwca 2022 r. odbył się na terenie zielonym przy tutejszym amfiteatrze nad rzeką.

W czasie jego trwania udało się uzbierać kwotę 998,31 zł na rzecz chorej na mukowiscydozę Zuzi Opolskiej z okolic Siemiatycz. Charytatywna zbiórka, w którą zaangażowały się wszystkie obecne stoiska promocyjne oraz punkty informacyjno-konsultacyjne, była przedsięwzięciem towarzyszącym przygotowanym na ten dzień atrakcjom. W ich gronie nie zabrakło: kolorowego dmuchańca ze zjeżdżalnią, z którego bezkosztowo i bez ograniczeń czasowych mogły korzystać przybyłe na wydarzenie dzieci, animacji i zabaw w wykonaniu fantastycznej animatorki Ani Wilczko, rozrywek wodnych - w tym orzeźwiających prysznicy i tryskających fontann przygotowanych przez niezawodnych strażaków z PSP Hajnówka oraz OSP Narewka, edukacyjnych pogadanek, konkursowych pytań czy pokazów umiejętności z udziałem przedstawicieli Aresztu Śledczego Hajnówka, Policja Hajnówka, Posterunek Policji w Narewce, Podlaski Oddział Straży Granicznej, Nadleśnictwo Browsk czy też sportowego toru przeszkód zorganizowanego przez WCR Bielsk Podlaski.

Wszystkie ww. stoiska cieszyły się ogromną popularnością i zainteresowaniem, zwłaszcza że w wielu z nich można było przy okazji otrzymać oryginalne upominki i firmowe gadżety! Piknik stał się również okazją do organizacji konkursu plastycznego pn. „Moja Narewka”, w ramach którego wyłonieni zostali laureaci najpiękniejszych prac, uhonorowani następnie nagrodami rzeczowymi przez grono jury, któremu przewodniczył Wójt Gminy Narewka – Jarosław Gołubowski. Nie zabrakło również akcentów muzycznych, o które zatroszczył się zespół Kors&Relaks. Oprawę kulinarną w postaci kuszących smakiem i zapachem regionalnych specjałów zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich Jezioranki z Siemianówki, a po chłodzącą w to upalne popołudnie lemoniadę można się było udać do stoiska lokalnego stowarzyszenia Narewka Kultur i Pokoleń. Nie zabrakło także lodów z narewkowskiego „Swojskiego Jadła” oraz smakowitych burgerów z Foodtrucka „Naturalnie Wołowe”, a grillowe smakołyki serwowała zaangażowana w pomoc uchodźcom z Ukrainy Pani Ela Bartl. Parafia Rzymskokatolicka z Narewki przygotowała na tę okliczność pachnące wypieki domowe, a pod daszkami namiotów straganiarzy można było kupić upatrzoną zabawkę lub wyjątkowe rękodzieło wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Rangę imprezy podniosła wizyta motocyklistów z MotoBikersSiemiatycze oraz GodboysBielskPodlaski, którzy oferowali emocjonujące przejażdżki na swoich dwukołowcach. Z piknikowej oferty skorzystali nie tylko mieszkańcy Narewki i okolic, ale też wypoczywający na pobliskiej plaży przyjezdni, rowerzyści i turyści z różnych zakątków Polski.

Parafialno-gminna impreza rozrywkowa, zorganizowana przy współpracy ks. Adama Turlińskiego – Proboszcza Parafii Św. Jana Chrzciciela w Narewce oraz Przewodniczącej Rady Parafialnej – Agnieszki Gieryng, a także liderki zespołu Kors&Relax – Karoliny Wysokiej oraz Wójta Gminy Narewka – Jarosława Gołubowskiego okazała się  strzałem w dziesiątkę, za czym przemawiała frekwencja uczestników wydarzenia i ich uśmiechnięte twarze. Miejmy nadzieję – do zobaczenia za rok!

SPONSORZY PIKNIKU:

* Wójt Gminy Narewka - Jarosław Gołubowski
* Iwona Jeziorek - Kwiaciarnia "Słoneczna" (Narewka)
* Radni Rady Gminy Narewka: - Agnieszka Gieryng - Irena Maksymiuk - Wioletta Bondaruk - Anatol Romańczuk - Barbara Birycka - Katarzyna Szwarc - Mirosława Łuksza - Klaudyna Miszczuk - Stanisław Sadowski - Sławomir Stepaniuk - Józef Moroz - Aleksander Zdanowski - Paweł Nieścieruk - Aleksander Charkiewicz
* Joanna Mering "Swojskie Jadło"
* Patrycja i Krzysztof Grzywińscy "Naturalnie Wołowe"
* "Stowarzyszenie Narewka Kultur i Pokoleń" - Sylwia Iwanowska
* Zespół KORS&RELAX

Tekst i zdjęcia: Mariola German-Pietruczuk

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 703

Powrót na początek strony