Gmina Narewka sponsorem wystawy ku pamięci Arcybiskupa Mirona

W związku z tym, iż Arcybiskup Miron cieszył się ogromnym autorytetem także wśród mieszkańców Gminy Narewka, a pośmiertnie został również jej Honorowym Obywatelem, Urząd Gminy w Narewce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Narewce zadecydowały o PARTNERSTWIE oraz SPONSORINGU wystawy na jego cześć.

Z początkiem bieżącego tygodnia rozpoczął się wyczekiwany XXXIX Międzynarodowy Festiwal HAJNOWSKIE DNI MUZYKI CERKIEWNEJ. Oprócz koncertów przepełnionych śpiewem cerkiewnym, w jakich można będzie uczestniczyć jeszcze od 17 do 19 września, towarzyszą mu również inne wydarzenia, m.in. wystawy tematyczne. Ich oficjalne otwarcie miało miejsce 15 września o godz. 13:00 w dolnej cerkwi Soboru Św. Trójcy w Hajnówce.

Jedną z zaprezentowanych ekspozycji stanowi wystawa poświęcona władyce generałowi MIRONOWI (Chodakowskiemu), który zginął przed 10 laty w katastrofie smoleńskiej. Prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego, a zarazem biskup hajnowski, za sprawą całokształtu swojej działalności zapisał się wyraźnie na kartach historii naszego kraju, a w pamięci i sercach lokalnej społeczności, która nierzadko miała okazję widywać się z nim osobiście (m.in. podczas nabożeństw z jego udziałem), po dziś dzień żywe są jego ponadczasowe kazania…

W związku z tym, iż Arcybiskup Miron cieszył się ogromnym autorytetem także wśród mieszkańców Gminy Narewka, a pośmiertnie został jej Honorowym Obywatelem, UrządGminywNarewce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Narewce zadecydowały o PARTNERSTWIE oraz SPONSORINGU wystawy na jego cześć.

Uroczystego otwarcia tej oraz innych eskpozycji towarzyszących dokonał ks. prot. Marek Jurczuk, który serdecznie dziękował Gminie Narewka, reprezentowanej na wydarzeniu przez jej Wójta – pana Jarosława Gołubowskiego oraz Dyrektora GOK-u w Narewce – pana Marcina Siekierko za okazaną przychylność oraz wsparcie finansowe tak ważnego przedsięwzięcia. Symbolicznym wyrazem tej wdzięczności stało się złożenie na ręce Wójta pamiątkowego bukietu kwiatów.

Rekomendowaną ekspozycję o wymownej nazwie „NIEŚĆ POKÓJ, KOCHAĆ LUDZI” umiejscowiono na ogrodzeniu Soboru Św. Trójcy w Hajnówce (od strony ul. Ks. A. Dziewiatowskiego). Zachęcamy do oglądania, a zarazem informujemy, iż w niedalekiej przyszłości trafi ona również do Galerii im.Tamary Sołoniewicz w Narewce, gdzie będą ją mogli podziwiać również mieszkańcy oraz turyści odwiedzający naszą gminę.

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 185

Powrót na początek strony