"Makatki ludowe z Narewki i okolic"

Kawałek naszej lokalnej kultury i tradycji zapisał się na kartach świeżo wydanej publikacji pt. „Makatki ludowe z Narewki i okolic”, która dzięki zaangażowaniu i staraniom Urzędu Gminy Narewka oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce ujrzała światło dzienne dosłownie przed kilkoma dniami.

Długo wyczekiwana niewielka publikacja na temat narewkowskich makatek, z której dowiedzą się Państwo m.in. o niezwykłych tkaninach ludowych, jakimi miejscowe kobiety dekorowały wnętrza swoich domów, wydana została w roku przypadającym na 20. rocznicę śmierci Tamary Sołoniewicz i stanowi kontynuację myśli, jaką propagowała w filmach nasza patronka, rejestrując odchodzący w zapomnienie dawny miejscowy świat...

Szczególne podziękowania wędrują w stronę Jarosławowa Gołubowskiego - Wójta Gminy Narewka, który od momentu narodzenia się samego pomysłu osobiście zabiegał o publikację. Niemniej gorące słowa wdzięczności należą się także wydawcy - Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Narewce - za sfinansowanie przedsięwzięcia. Natomiast pracowni graficznej: labeda.design dziękujemy za projekt, skład i druk.

Jak mawia przysłowie: „papier wszystko wytrzyma”, więc o dalsze losy tego tematu jesteśmy spokojni. Teraz można „rozszerzać” i „uzupełniać”, natomiast wyjściowa baza wiedzy dla przyszłych pokoleń, które zechcą po nią sięgnąć - czy to z ciekawości, czy z niedosytu posiadanych informacji w tym zakresie, jest już zabezpieczona.

Nowiutkie egzemplarze dostępne będą lada moment w:

* Punkcie Informacji Turystycznej przy Stanicy Kajakowej w Narewce,

* Galerii im. Tamary Sołoniewicz w Narewce

* gminnych bibliotekach: w Narewce, Lewkowie Starym oraz Siemianówce

* Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

O d w i e d z a j c i e   i   w y p a t r u  j c i e !

 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 264

Powrót na początek strony