Obchody Święta Niepodległości w Narewce

"Narewka dla Niepodległej" – takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Święta Niepodległości w Narewce. Punktualnie o godzinie 12:00 w centrum miejscowości wybrzmiał polski hymn narodowy - „Mazurek Dąbrowskiego”, wspólnie odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych w okolicy tutejszego amfiteatru. Jednocześnie miała miejsce ceremonia wciągania flagi RP na maszt, pozyskany przez Gminę Narewka w ramach dofinansowania rządowego z projektu "Pod Biało-Czerwoną."

Tradycyjnie już złożone zostały również biało-czerwone wieńce przy dwóch pomnikach w Narewce, tj.: „Pamięci spacyfikowanych wsi i ofiar okupacji hitlerowskiej w latach 1941-1944” oraz „Pamięci mieszkańców Gminy Narewka, ofiar hitlerowskiego faszyzmu”. W uroczystej ceremonii udział wzięły delegacje przedstawicieli Samorządu Gminy Narewka, jednostek OSP z terenu gminy oraz dyrekcja, nauczyciele i młodzież ze Szkoła Podstawowa w Narewce. Obecny był ponadto poczet sztandarowy OSP Narewka i reprezentacja młodych strażaków-ochotników z MDP Narewka.

Chwilę później głos zabrali: gospodarz gminy – Wójt Jarosław Gołubowski oraz ks. Adam Turliński – Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Narewce, akcentując wyraźnie w swej przemowie, iż wolność nie jest dana żadnemu krajowi - a więc i jego obywatelom - raz na zawsze, dlatego należy cieszyć się nią każdego dnia i pielęgnować, gdy tylko jest ku temu okazja – tak jak ma to miejsce w tym szczególnym dniu – 11 Listopada.

Poza przytoczonymi wyżej uroczystościami oficjalnymi, inne „niepodległościowe akcenty” można było w tym dniu dostrzec m.in. w miejscowej rzece Narewce, gdzie lokalna grupa nieformalna Morsy "Narewka Naturalnie" odbyła symboliczną kąpiel z powiewającymi nad wodą biało-czerwonymi flagami, a także w siedzibie narewkowskiego GOK-u,w którym o godzinie 13:00 rozpoczął się młodzieżowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Narewka. Relacja z jego przebiegu oraz wyniki tutaj: http://narewka.pl/pl/sport/aktualnoci/niepodleglosciowy-turniej-szachowy-o-puchar-wojta-gminy-narewka.html

 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 611

Powrót na początek strony