"Pogoń za żubrem" zakończona sukcesem!

Piknik: „W Pogoni za żubrem” już za nami! Piątkowe (6 maja 2022 r. ) wydarzenie sportowe zgromadziło liczne grono uczestników oraz kibiców. Zrealizowanemu na łonie natury, w przepięknych okolicznościach rozkwitającej, jaskrawozielonej przyrody przedsięwzięciu towarzyszyła dobra pogoda, wesołe nastroje, energiczna muzyka, ciekawe stoiska promocyjne oraz punkty informacyjno-konsultacyjne, mnóstwo smakołyków, a także dużo pozytywnej energii wśród uczestników sportowych zmagań.

W gronie przygotowanych na tę okoliczność konkursów nie zabrakło konkurencji szybkościowych, wytrzymałościowych, zręcznościowych, siłowych, jak i logicznych. Wzięli w nich udział uczniowie klas I-III oraz IV-VIII ze Szkoły Podstawowej w Narewce, a także zaproszeni do udziału w Pikniku reprezentanci szkół okolicznych z powiatu hajnowskiego (SP Białowieża, Narew i Dubiny).

Pełen wrażeń i atrakcji dzień rozpoczął się od pogoni za przemykającą po tutejszej puszczy postacią żubr, w którą wcielał się niezawodny Tomek Pańkowski – mieszkaniec Gmina Narewka. Jako pierwsi próbowali dogonić go najmłodsi uczestnicy Pikniku na dystansie 400 m. W gronie „najlepszych z najlepszych” znaleźli się:
Klasy I: Daria Chmara (I), Mikołaj Kozioł (II), Ada Grzywińska (III)
Klasy II: Piotr Sacharczuk (I), Dominika Przekop (II), Błażej Gieryng (III)
Klasy III: Władimir Bachmatiew (I), Błażej Czekunow (II), Kacper Hawieńczyk (III)

Niemniej emocji i satysfakcji przyniosła pogoń za „rowerowym pilotem” na dłuższych dystansach biegowych. Tu swoją dobrą kondycją mogły wykazać się starsze klasy, z zachowaniem podziału na rywalizacje w grupach dziewcząt oraz chłopców. Czołowe miejsca na podium na dystansie 500 m wywalczyli:
Klasy IV: Yelyzaweta Kutuzowa – I (Narew), Viktoria Matyiuk – II (Narew), Maja Zdanowska – III (Dubiny)
Klasy IV: Dawid Niewiński – I (Dubiny) oraz Jan Melesz – I (Narewka), Igor Stolarewki – II (Dubiny), Błażej Czekunow – III (Narewka)
Klasy V: Natalia Jakimiuk – I (Narew), Ola Wołosik – II (Białowieża), Rozalia Jaworska (Narewka)
Klasy V: Mikołaj Bielawski – I (Narewka), Piotr Nieścieruk – II (Narewka), Albert Snarski – III (Narew)
Klasy VI: Marta Korcz – I (Narew), Wiktoria Suchodoła – II (Narewka), Zosia Parciak – III (Dubiny)
Klasy VI: Jakub Melesz – I (Narewka), Mikołaj Skiepko – II (Dubiny), Borys Jastrzębski – III (Narewka)

Najdłuższą z tras o długości 800 m  miała za zadanie pokonać młodzież z klas najstarszych. Klasyfikacja wyników w tej kategorii przedstawia się następująco:
Klasy VII: Julia Sieńczok – I (Białowieża), Weronika Lewsza – II (Narewka), Martyna Kalinowska – III (Narewka)
Klasy VII: Bartosz Churski – I (Białowieża), Dawid Hajduk – II (Narew), Tomasz Sieńczuk – III (Białowieża)
Klasy VIII: Julia Sawczuk – I (Narewka), Maria Wołosiuk – II (Białowieża), Magdalena Chilecka – III (Białowieża)
Klasy VIII: Gawfan Husseinali – I (Białowieża), Tomasz Baczyński – II (Narew), Tomasz Wawrzeniuk – III (Narew)

Wymienione wyżej osoby w nagrodę za uzyskane noty indywidualne zostały nagrodzone dyplomami oraz okolicznościowymi statuetkami, które wręczyli im obecni w tym dniu organizatorzy, partnerzy oraz sponsorzy Pikniku. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

Chwilę wytchnienia po intensywnym wysiłku fizycznym przyniosła kolejna z zaplanowanych atrakcji. Tym razem trzeba się było odrobinę „pogłowić”, układając puzzle przestrzenne z wizerunkiem „króla puszczy”. Okazało się, że zadanie wcale nie jest tak proste, jak się wszystkim z początku wydawało... Ostatecznie jednak udało się stworzyć kompletne obrazki i zyskać cenne punkty dla swojej drużyny na poczet zbiorczej klasyfikacji.

Po przygodzie z "układankami" zawodnicy sprawdzili swoje siły w kolejnym wyzwaniu, testując wytrzymałość podczas zespołowego przeciągania 25-metrowej liny. Zabawa sprawiła niesamowitą frajdę uczestnikom, ale też cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy głośno dopingowali swoich faworytów, podgrzewając tym samym atmosferę całego wydarzenia.

Ostatnią z ocenianych konkurencji, podczas których można było zyskać potrzebne punkty, był konkurs przyrodniczy z wiedzy o Puszczy Białowieskiej, przygotowany przez pracowników Nadleśnictwa Browsk. W pełni odetchnąć można było zatem dopiero po jego zakończeniu, korzystając z oferty atrakcji przygotowanych np. przez PSP Hajnówka czy WCR Bielsk Podlaski oraz próbując łakoci przygotowanych przez lokalne koła gospodyń:  KGW "Jezioranki" z Siamianówki, "Okulankę" ze Skupowa i "Kalinę" z Planty.

Międzyszkolna rywalizacja nie przysłoniła jednak wzajemnej integracji, która zacieśniła się zwłaszcza podczas wyczekiwanego przez wszystkich ogniska z kiełbaskami. Uzupełnieniem rekreacyjno-sportowej oferty tego dnia stała się ponadto emocjonująca loteria fantowa, w ramach której w gronie cenniejszych upominków można było wygrać m.in. takie nagrody rzeczowe jak plecaki, bluzy polarowe, torby treningowe, deskorolki, piłki, zestawy do badmintona czy torby na laptopy.

Całodniowe zmagania na świeżym powietrzu zakończyły się zwycięstwem Szkoły Podstawowej w Narewce, która wywalczyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół. Kolejne lokaty zajęły: SP Narew (II), SP Białowieża (III) oraz SP Dubiny (IV), wygrywając fantastyczne puchary do pamiątkowych kolekcji osiągnięć sportowych swoich szkół.

Atrakcyjne nagrody w postaci VOUCHERÓW wywalczyli także najmłodsi uczniowie narewkowskiej podstawówki. Dzięki hojności sponsorów Pikniku, klasa III pojedzie na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Jurowcach, klasa II odwiedzi Park Wodny w Hajnówce, a klasa I uda się do Strefy Wysokich Lotów w Białymstoku! Wielkie brawa i gratulacje, i miejmy nadzieję – do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć także tutaj:

https://odr.pl/2022/05/06/w-pogoni-za-krolem-puszczy/?fbclid=IwAR0dggGTdH0OHYn8LIwQ-FIXKRv3toj8wlIKOrsretvMWikYYxlOkPWzBf8

Relacja video w obiektywie kamery TV Podlasie: https://www.facebook.com/gmina.narewka/videos/1162923894482659

SPONSORAMI PIKNIKU byli:

BANK SPÓŁDZIELCZY W BRAŃSKU

PODLASKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO W SZEPIETOWIE

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH W HAJNÓWCE

CERAMIKA BUDOWLANA LEWKOWO

ZMB BIAŁYSTOK

STAROSTWO POWIATOWE W HAJNÓWCE

ARESZT ŚLEDCZY W HAJNÓWCE

WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W BIELSKU PODLASKIM

REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W BIAŁYMSTOKU

SKLEP WIELOBRANŻOWY KAROLINKA W NAREWCE

STOWARZYSZENIE SAMORZĄDÓW EUROREGIONU PUSZCZA BIAŁOWIESKA

Tekst i zdjęcia: Mariola German-Pietruczuk

 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 552

Powrót na początek strony