Wakacyjna Narewka coraz piękniejsza...

Piaszczysta plaża nad rzeką, kolorowy plac zabaw, piaskownice-żaglówki, ażurowe flamingi, fikuśne ławeczki... To i jeszcze więcej czeka na Ciebie w samym sercu miejscowości :)

W drugiej połowie maja, zaraz po wiosennych porządkach, wspominaliśmy o tym, że Narewka jest szczególnie piękna o tej porze roku. Od tego momentu minęło jednak trochę czasu i nasadzone wcześniej roślinki zdążyły widocznie poszerzyć swoje rozmiary oraz znacząco rozkwitnąć. Pojawiły się również inne klomby, zwiększyła ilość ukwieconych donic, a w ich gronie zauważyć można ażurowe rzeźby kwiatowe w postaci flamingów, które wspaniale zdobią narewczańskie centrum miejscowości.

Nieopodal znalazły się także nowe obiekty małej architektury, takie jak oblegany od momentu instalacji kolorowy plac zabaw (z elementami wspinaczkowymi oraz ślizgowymi) czy pomysłowe piaskownice dla dzieci w kształcie żaglówek, nawiązujące tematycznie do pobliskiego Zalewu Siemianówka, na którym można uprawiać liczne sporty wodne. W miejscową przestrzeń wkomponowały się również fikuśne ławeczki wykonane z drewna. Doskonale podkreślają one naturalny charakter Regionu Puszczy Białowieskiej, którego częścią jest nasza gmina.

Pobliska strefa relaksu nad rzeką Narewką również zyskała nowe oblicze. Przed kilkoma dniami została tu wysypana piaszczysta plaża, stanowiąca idealne, bo usytuowane „w zasięgu ręki” - zwłaszcza dla tutejszych mieszkańców - miejsce do letniego wypoczynku. Niebawem zagoszczą na niej także słomiane parasole, które stanowić będą miejsca przystankowe do rozmów i relaksu, a zapewne też schronienie przed słońcem lub deszczem. Ich olbrzymie „czapy” już teraz można podziwiać w okolicach Stanicy Kajakowej.

Ponadto, w ramach rozpoczętego projektu rewitalizacji Narewki, w opisywanym wyżej miejscu usytuowane zostaną również takie udogodnienia jak stół do gry w szachy i chińczyka, stół do ping-ponga oraz do gry w piłkarzyki, stojaki na rowery, hamaki oraz główny bohater opisywanej okolicy - słusznych rozmiarów statek, z funkcją zabawy dla najmłodszych :)

Warto dodać, że w sąsiadującym obok amfiteatrze uruchomione zostanie letnie kino plenerowe, za sprawą którego zarówno mieszkańcy gminy, jak i turyści, zyskają dodatkową rozrywkę, w ramach której nie tylko będą mogli ciekawe spędzić swój wolny czas, ale i wzajemnie się zintegrować.

A zatem… warto do nas zaglądać, mając na uwadze, że Narewka rozkwita nie tylko na wiosnę... :) Zapraszamy!

PS: Zachodzące w centrum Narewki zmiany wizerunkowe realizowane są w ramach projektu nr WND-RPPD.08.06.00-20-0297/19 pt. „Rewitalizacja Narewki poprzez renowację i nadanie nowych funkcji przestrzeni publicznej” (realizowanego w ramach umowy nr UDA-RPPD.08.06.00-20-0297/19-00 z dnia 9.10.2019 r.).

 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 179

Powrót na początek strony