"Pod biało-czerwoną", czyli powalczmy wspólnie o flagi i maszty dla Gminy Narewka!

Projekt "Pod biało-czerwoną" realizowany pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Zachęcamy zatem WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY NAREWKA do włączenia się w akcję, za sprawą której nasza gmina może stać się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia! Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o ich oddawanie tutaj: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Aby dana gmina spełniła wymogi konkursu, należy zebrac odpowiednią liczbę głosów poparcia online:

  • dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;
  • dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;
  • dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.

Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdą Państwo na stronie: gov.pl/bialoczerwona.

Aktualnie trwają prace nad utworzeniem interaktywnej mapy, za pomocą której będzie można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów poparcia oddanych na daną gminę.

W trzech gminach, które na dzień 11.11.2020 na godz. 23:59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt. W najbliższych dniach na stronie gov.pl/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy w tej klasyfikacji.

Źródło: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Działajmy wspólnie pod biało-czerwoną flagą!

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu: bialo-czerwona@mc.gov.pl, 532 519 877

Powrót na początek strony