„Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”

W sezonie grzewczym znacząco pogarsza się jakość powietrza, którym oddychamy. Wpływa na to głównie spalanie złej jakości paliw i niska świadomość ekologiczna w tym zakresie. Obecnie borykamy się również z wysokimi kosztami związanymi z ogrzewaniem domów oraz z problemami z dostępnością do opału. Ten sezon grzewczy powoli dobiega końca, jednak wciąż warto edukować i dbać o to, by społeczeństwo zarzuciło pomysły na palenie czym popadnie.

Uświadamianie mieszkańcom negatywnych skutków spalania odpadów, w tym m.in. tworzyw sztucznych, w przydomowych piecach ciągle powinno być priorytetem dla lokalnych władz. Jak walczyć z tymi negatywnymi praktykami? Zachęcamy do włączenia się w cykliczną kampanię edukacyjno-społeczną, którą pilotuje Fundacja PlasticsEurope Polska, pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”.

Cel? Uświadomienie lokalnej społeczności, że - spalając plastik - emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu. A dodatkowo marnujemy surowiec, z którego – w procesie recyklingu – mogłyby powstać nowe, przydatne produkty.  W ramach kampanii przygotowane zostały gotowe materiały (plakaty, spot, informacje), które mogą Państwo bezpłatnie pobrać i rozpowszechniać wśród mieszkańców gminy. Więcej informacji i bezpłatne materiały na https://plasticseurope.org/pl/

twitter-plastic-piec-1.jpg

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 493

Powrót na początek strony