Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Siemianówce

Siemianówka, ul. Szkolna 35, 17-220 Narewka

tel. 85 685 70 03

e-mail: oee@ug.narewka.wrotapodlasia.pl

bip-oee-ugnarewka.wrotapodlasia.pl

Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Siemianówce położonego nad Zalewem Siemianówka na skraju Puszczy Białowieskiej. Ośrodek powstał w roku 2006 z przeznaczeniem dla organizacji zielonych szkół i prowadzenia zajęć związanych z ekologią, przyrodą i ochroną środowiska naturalnego. Jest obiektem całorocznym. Posiada zaplecze noclegowe i wyżywienie.

W obiekcie przyjmowane są zarówno zielone i białe szkoły, grupy szkoleniowe, konferencje, kolonie, zimowiska, grupy sportowe, grupy osób niepełnosprawnych, jak i goście indywidualni: turyści, przyrodnicy i fotografowie. Na ogrodzonej posesji ośrodka znajdują się:

 • plac zabaw dla dzieci
 • boisko do gry w siatkówkę plażową
 • boisko do gry w koszykówkę
 • boisko do piłki nożnej
 • kort tenisowy
 • wiata ogniskowa
 • bezpłatny parking
 • siłownia plenerowa

Ośrodek wyposażony jest również w sprzęt służący do prowadzenia aktywnego wypoczynku: rowery górskie, łodzie wiosłowe, narty biegowe, kijki do Nordic Walking. Obiekt posiada rekomendacje Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Uzyskacie tu Państwo także pomoc we wszelkich sprawach organizacyjnych, takich jak:

 • przygotowanie atrakcyjnego programu pobytowego
 • przygotowanie ogniska na terenie ośrodka
 • zamawianie transportu
 • organizacja imprezy okolicznościowej

Ośrodek zapewnia miłą atmosferę oraz najlepsze warunki do poznawania lokalnej przyrody oraz wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Do dyspozycji grup ośrodek ma łącznie 48 miejsc noclegowych (21 pokoi). W przestronnej stołówce posiłki może spożywać jednorazowo do 60 osób. Oferowane są pyszne, domowe posiłki przyrządzone w nowocześnie wyposażonej kuchni. Jest to jedyny obiekt w rejonie Puszczy Białowieskiej oferującym tak dużą liczbę miejsc noclegowych w atrakcyjnej cenie.

Ponadto na terenie oraz wokół obiektu ulokowane zostały HotSpoty, umożliwiające bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu (tzw. sieć WiFi4EU).

Ośrodek zapewnia miłą atmosferę oraz świetne warunki do poznawania lokalnej przyrody i relaksu z dala od miejskiego zgiełku. W odległości ok. 150 m od jego siedziby - na uniesionym wale spacerowym - znajduje się przepiękne miejsce widokowe, pozwalające podziwiać bezkresny krajobraz Zalewu Siemianówka lub zejść drewnianym pomostem nieco niżej i zamoczyć nogi w orzeźwiającej wodzie... :)

Obiekt posiada aktualną opinię straży pożarnej potrzebną do zgłoszenia wypoczynku w kuratorium. Udostępnia też dokumenty potwierdzające, że wszystkie organizowane przez ośrodek kolonie, obozy, a także zielone szkoły są zorganizowane prawidłowo, a obiekt przeszedł wymagane kwalifikacje i ma odpowiednie zezwolenia.

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów o aktualnej ofercie oraz dokonać rezerwacji należy skontaktować się z Administratorem ośrodka korzystając z danych teleadresowych przedstawionych na wstępie.

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 1400

Powrót na początek strony