Co słychać u "Białych Żubrów"?

W połowie stycznia br. opiekunem Młodzieżowego Klubu Sportowego „Białe Żubry” Narewka został pan Jerzy German - trener z uprawnieniami UEFA „B”, prowadzący w latach 2018-2021 drużyny młodzieżowe w KS „Puszcza Hajnówka”.

Treningi „pod wodzą” nowego trenera rozpoczęły się na sali gimnastycznej w narewkowskiej podstawówce. Oprócz piłki nożnej dzieci grały w koszykówkę, piłkę ręczną czy tenisa stołowego. Po miesiącu zajęć „pod dachem” zagrały pierwszy w tym roku mecz sparingowy z drużyną Rudni Zabłudów. 20 lutego - na zaproszenie Klubu „Lwy Białystok”- udały się na turniej w Hali Zwycięstwa, zorganizowany dla kategorii „orlik” (roczników 2011 i młodszych). Biorący w nim udział zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale, a wyróżniony z drużyny Janek Melesz – statuetkę.

Pod koniec lutego zajęcia przeniesione zostały na oferujący większe możliwości treningowe Orlik w Narewce. 7 marca nasi reprezentanci rozegrali towarzyski mecz z Akademią Piłkarską „Pasja” Hajnówka, który zakończył się konkursem rzutów karnych. Kolejnym sprawdzianem umiejętności okazał się zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce Turniej o Puchar Prezesa Usług Komunalnych, w ramach którego oprócz sportowej rywalizacji miała miejsce również edukacja w zakresie nauki prawidłowej segregacji odpadów.

Działalność MKS „Białe Żubry” Narewka to jednak nie tylko współzawodnictwo i walka o najwyższe wyniki, ale też kształtowanie charakteru i godnych naśladowania postaw młodych ludzi. Istotą uczestnictwa w klubie jest dobre samopoczucie jego członków oraz niegasnąca chęć do podejmowania przez nich aktywności fizycznej, stanowiącej jeden z filarów utrzymania kondycji oraz dobrego zdrowia. Warte uwagi są również inne działania jego członków, takie jak np. przeprowadzona w ostatnim czasie z inicjatywy Prezesa Klubu - Jarka Kamieńskiego zbiórka środków finansowych na zakup przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy, które w związku z konfliktem zbrojnym w swoim kraju znalazły schronienie na terenie naszej gminy. Klub wyszedł ponadto z pomysłem zaproszenia ich do udziału we wspólnych treningach, co zaowocowało pozyskaniem trzech nowych zawodników.

Aktualnie drużyna liczy 20 zawodników. Są to dzieci urodzone w latach 2010-2012, z różnym stopniem zaawansowania. W chwili obecnej klub nie prowadzi rekrutacji do grupy naborowej (podstawowej), a jedynie uzupełniający do istniejącej. Serdecznie zapraszamy wciąż niezdecydowanych!

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 633

Powrót na początek strony