"TARTAK SIEMIANÓWKA" mistrzem I ligii BLS

9 czerwca 2022 roku w Białymstoku zostały rozegrane mecze finałowe I i II ligi Białostockiej Ligi Sportu sezonu 2021/2022. Tytuł mistrza I ligi wywalczył zespół Tartak Siemianówka, który w finale pokonał Jack Sparrow Volley 3:1 (25:21,19:25,13:25,23:25).

Skład zespołu Tartaku: Dawid Skiepko, Tomasz Kalinowski, Paweł Wołkowycki, Damian Sidoruk, Piotr Pałkiewicz, Adam Ławrynowicz, Piotr Ławrynowicz, Miłosz Miłkowski, Paweł Muczko, Adrian Lewczuk, Michał Świrydowicz, Wojciech Dziewiątkowski

Jest to już czwarte mistrzostwo zespołu z Siemianówki w historii rozgrywek BLS. Tym samym Tartak awansował na I miejsce w medalowej tabeli wszechczasów. Nagrodę MVP otrzymał Dawid Skiepko (Tartak Siemianówka).

Dwóch zawodników Tartaku znalazło się też w gronie „Najlepsi z najlepszych”, czyli rankingu zawodników po sezonie zasadniczym. Spośród wszystkich zawodników uczestniczących w rundzie zasadniczej BLS zostali wyłonieni najlepsi gracze na poszczególnych pozycjach (należało rozegrać co najmniej 19 spotkań, aby zostać sklasyfikowanym):

I liga „Najlepszy zagrywający”: Dawid Skiepko (Tartak Siemianówka) – 50 pkt
I liga „Najlepszy atakujący” (minimalna ilość powtórzeń – 388): Tomasz Kalinowski (Tartak Siemianówka) – 51,52%

Gratulujemy sukcesu całemu zespołowi !!!

 

Tekst i zdjęcia: Alina Awruk

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 5988

Powrót na początek strony