Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Narewka

Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Narewka, zorganizowany po raz drugi w Gminnym Ośrodku Kultury w Narewce w ramach obchodów Święta Niepodległości, zgromadził 11 listopada 2022 r. na miejscu rozgrywek łącznie 18 zawodników w wieku do 14 roku życia (średnia wieku uczestników wynosiła 9 lat). Regulamin dopuszczał możliwość gry dla 20 osób, a lista chętnych zapełniła się już na kilka dni przed końcem zapisów, natomiast dwóm ze zgłoszonych wstępnie osób ostatecznie nie udało się dotrzeć na rozgrywki.

Finalnie w przytoczonym wydarzeniu udział wzięli zawodnicy z Gminy Narewka - w tym członkowie gminnego koła szachowego – oraz dzieci i młodzież z Wasilkowa, Michałowa, Gródka, Pomigacz czy Białegostoku.

Była to zatem okazja do rywalizacji intelektualnej oraz sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności na szerszym polu, dzięki czemu osiągnięte wyniki są powodem do jeszcze większej satysfakcji i radości - zwłaszcza iż zdaniem instruktora, który czuwał nad sprawnym przebiegiem Turnieju – Pana Łukasza Suchowierskiego – poziom gry był naprawdę wyrównany. Żaden z graczy nie zdobył kompletu punktów, a kwestia podium rozstrzygała się do ostatniej rundy.

Co prawda 3 zwycięskie miejsca wywalczyli goście spoza naszej gminy:

I - Kondraciuk Piotr (Wasilków) 6/7         

II - Kosk Albert (Michałowo) 5,5/7         

III - Tokarski Aleksander (Michałowo) 5/7,

to jednak cieszy również widoczny sukces kolejnej trójki zawodników (miejsca 4-6), która honorowo reprezentowała Narewkę:

IV - Jastrzębski Borys 5/7 (niższa punktacja dodatkowa)

V - Saczko Bartosz 4/7

VI - Bajko Gabriel 4/7

Pełne wyniki dostępne tutaj: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5094289269850112/results/7

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, życząc zarazem dalszego rozwoju kompetencji w przedmiotowej dyscyplinie oraz jak największej ilości sukcesów, mierzonych zdobytymi pucharami i medalami.

Jednocześnie zachęcamy wciąż niezdecydowanych mieszkańców naszej gminy do rozpoczęcia swojej własnej przygody z szachami poprzez udział w bezpłatnych zajęciach w GOK Narewka, które odbywają się w każdy czwartek od godziny 14:00 do 16:00.

Gorąco polecamy i zapraszamy!

Autor tekstu: Mariola German-Pietruczuk

Korekta: Łukasz Suchowierski

Autor zdjęć: Dorota Kucharczyk

 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 492

Powrót na początek strony