Mikołajkowy Bieg o Puchar Wójta Gminy Narewka

Szarfy, pałeczki, woreczki… - to tylko niektóre rekwizyty, jakie wykorzystywane były podczas różnorodnych zabaw ruchowo-biegowych wśród najmłodszych uczestników "MIKOŁAJKOWEGO BIEGU o PUCHAR WÓJTA Gminy Narewka", jaki odbył się 6 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Narewce.

Ogrom emocji towarzyszących klasom I-III w trakcie sportowych rozgrywek momentami sięgał zenitu! Radość z wygranej w ramach poszczególnych konkurencji, zaproponowanych przez szkolnych wuefistów - panów Michała Panfiluka oraz Mirosława Kransopolskiego, była wprost nie do opisania, a dało się ją niewątpliwie dostrzec na uradowanych buziach zawodników oraz w nieskrępowanych gestach, wyrażanych poprzez podskoki w górę oraz w czasie wzajemnego dopingu członków poszczególnych drużyn.
Sala gimnastyczna, na której rozgrywały się zawody, tętniła życiem, śmiechem i nieokiełznanym gwarem, roznoszącym się szerokim echem po wszystkich zakamarkach wspomnianego pomieszczenia i przeplatającym się z melodiami świątecznych piosenek, umilających ten wyjątkowy dzień. Sportowym zmaganiom poszczególnych grup wiekowych przyglądali się m.in.: Zastępca Wójta Gminy Narewka – Łukasz Zasim, Dyrektor SP Narewka – Lila Tarasiewicz, Zastępca Dyrektora SP Narewka – Iwona Sidruk-Sawko, nauczyciel wf-u - Alina Awruk oraz uczniowie pozostałych klas, oczekując na swoją kolej do udziału w zawodach.
Kiedy w końcu przyszedł ten moment, z nie mniejszą energią ruszyli do świątecznego biegu "w pogoni" za honorową nagrodą. Tu zasady były nieco inne – kilka „kółek” do pokonania szkolnym korytarzem, tak by móc wyłonić zwycięzców z najlepszym, czyli najkrótszym czasem przebiegu. Nie brakowało ani zapału do udziału w konkurencji, ani satysfakcji z pokonanego dystansu, a szkolny czas spędzony w tej niecodziennej formie okazał się wspaniałą odskocznią i świetnym sposobem na przypomnienie sobie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa aktywność fizyczna, będąca jednym z fundamentów dobrego zdrowia i samopoczucia.
Zwieńczeniem całego sportowego dnia stało się wspólne ognisko już poza murami szkoły oraz bitwa na śnieżki, zainicjowana przez młodzież, natomiast po zjedzeniu upieczonych kiełbasek – nastąpiło krótkie podsumowanie zmagań oraz dekoracja i wręczenie nagród zwycięzcom. A w obiektywie aparatu wyglądało to tak…
Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 451

Powrót na początek strony