Maraton Kresowy w Narewce 2019

4 sierpnia br. nasza gmina stała się, na jeden dzień, lokalną stolicą sportów rowerowych. Cykl wyścigów rowerowych "Maratony Kresowe" zawitał do Narewki po raz dziewiąty.

„Pasja – Varžybos – Дружбa / Pasja – Rywalizacja – Przyjaźń”
Nasza gmina stała się, na jeden dzień, lokalną stolicą sportów rowerowych. Cykl wyścigów rowerowych "Maratony Kresowe" zawitał do Narewki po raz dziewiąty. Każdy mógł się sprawdzić podczas rywalizacji na dystansach od 200 metrów do 60 km. Mieszkańcy gorąco dopingowali zmagania zawodników - szczególnie przedszkolaków i członkiń klubu Senior +, które rowerami przyjechały z Lewkowa Starego aby wystartować na dystansie 8km. Wśród amatorów, największym powodzeniem cieszył się dystans 15 km. Półmaraton (30 km) i maraton (60km) to domena zawodników wyczynowych, których profesjonalne rowery można było podziwiać w amfiteatrze podczas ceremonii dekoracji zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych, dokonanej przez wójta Jarosława Gołubowskiego, który również brał udział w wyścigu. Wydarzeniu towarzyszył także, między innymi, występ "Narewczanek". Zawodnicy, w ramach wykupionego pakietu, mogli spróbować regionalnego dania: babki ziemniaczanej przygotowanej przez Bojarski Gościniec.
Natomiast za bezpieczeństwo odpowiadali nasi niezawodni strażacy OSP, funkcjonariusze SG i Policji oraz pracownicy Nadleśnictwa Browsk (część trasy maratonu przebiegała przez obszary leśne).

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB są imprezami niekomercyjnymi. Organizator Fundacja „Maratony Kresowe” nie prowadzi działalności gospodarczej.
Zawodników obowiązuje szereg zasad uczciwego współzawodnictwa, a nawet muszą oni szanować środowisko naturalne i bezwzględnie nie mogą zanieczyszczać trasy wyścigu. Jest to więc wydarzenie sportowe, a jednoczesnie edukacyjne w sferze społecznej.

Powrót na początek strony