Pożegananie absolwentów SP Narewka

Świadectwa, dyplomy, nagrody książkowe, listy dziękczynne dla zaangażowanych rodziców, puchary za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych – wszystko to od piątku ma już swoich prawowitych właścicieli, którzy po kolejne umiejętności do swoich bagaży doświadczeń sięgną już w nowych miejscach i na nowych zasadach.

W miniony piątek 26 czerwca w godzinach porannych w Szkole Podstawowej w Narewce odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, było to wydarzenie zupełnie inne od tradycyjnych uroczystości tego typu. Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego poszczególne klasy brały udział w odrębnych uroczystościach wg ustalonego wcześniej harmonogramu godzin i lokalizacji, a liczba osób uczestniczących została ograniczona do niezbędnego minimum.

W bloku poświęconym absolwentom szkoły, czyli klasie ósmej, wziął udział Wójt Gminy Narewka – Jarosław Gołubowski. Wspólnie z Dyrektor Szkoły – p. Lillą Tarasiewicz dziękował młodzieży z całego serca za wysiłek, ogrom pracy, pasję i zaangażowanie, które na przestrzeni minionych lat uczniowie wkładali w naukę oraz w godną reprezentację szkoły - również poza jej murami. Oprócz podziękowań, pojawiły się także życzenia pomyślności oraz sukcesów na dalszej ścieżce edukacji i rozwoju intelektualnego.

Podczas trwającej uroczystości jedna z tegorocznych absolwentek została uhonorowana nagrodą specjalną, tj. STYPENDIUM RZECZOWYM, ufundowanym ze środków prywatnych Wójta Gminy Narewka – Jarosława Gołubowskiego. Inicjatywa podjęta przez gospodarza gminy spotyka się z aprobatą wyróżnianych uczniów, ponieważ to właśnie oni decydują o rodzaju przyznawanej nagrody. W tym roku - wzorem ubiegłego – po raz kolejny wybór padł na rower!

Świadectwa, dyplomy, nagrody książkowe, listy dziękczynne dla zaangażowanych rodziców, puchary za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych – wszystko to od piątku ma już swoich prawowitych właścicieli, którzy po kolejne umiejętności do swoich bagaży doświadczeń sięgną w zupełnie nowych miejscach i na nowych zasadach.

Natomiast samo zakończenie roku szkolnego - pomimo specyfiki okoliczności towarzyszących - okazało się być bardzo sentymentalne. Uczniowie nie pozostali dłużni swoim przedmówcom i przygotowali dla nich wzruszające podziękowania, które wybrzmiały donośnym echem na tutejszej sali gimnastycznej. Ponadto, podarowali szkole obraz z wizerunkiem całej swojej klasy, a w pamiątkowej Księdze Szkoły pozostawili pożegnalne wpisy, które na wieki już staną się częścią historii ich byłej podstawówki…

Kochani ABSOLWENCI – wiatru w żaglach, dużo energii, pozytywnych emocji i jak najlepszych wyników egzaminów, które pozwolą rozwijać skrzydła w obranych przez Was kierunkach!

Powodzenia i nie zapominajcie o swoich rodzinnych stronach!

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 119

Powrót na początek strony