Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Były przemowy, liczne podziękowania, gratulacje, a nawet łzy wzruszenia. Tak w skrócie można podsumować zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Narewce, w którym oprócz samych uczniów oraz grona pedagogicznego, udział wzięło wielu zaproszonych gości.

W ich gronie nie zabrakło m.in. Wójta Gminy Narewka – Jarosława Gołubowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Narewka – Anatola Romańczuka, Komendanta SG Narewka – kpt. Andrzeja Romaniuka, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce – st. sierż. Pauliny Pawluczuk-Kośko, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce – Marcina Siekierko oraz asystenta ds. marketingu Banku Spółdzielczego w Brański – Karola Roguckiego, a także lokalnego duchowieństwa. Uroczystość poprowadziła Dyrektor Szkoły - Lilla Tarasiewicz, która nie tylko pożyczyła udanych wakacji i odpoczynku uczniom, jacy we wrześniu wrócą ponownie do szkolnych ławek, ale też tegorocznych absolwentów, życząc im sukcesów na dalszej ścieżce rozwoju osobistego.

Zabierający głos podczas uroczystości Wójt Gminy Narewka podsumował, iż pomimo trudów jakie w związku z pandemią dotknęły szkolnictwo, rok ten należy mimo wszystko do pracowitych i owocnych, a potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest chociażby fakt, iż aż 18 osób, poczynając od klas IV a kończąc na VIII, zostało uhonorowanych Stypendium Samorządu Gminy Narewka. Ponadto, tradycyjnie już, jeden z uczniów został nagrodzony tzw. STYPENDIUM RZECZOWYM, ufundowanym ze środków własnych Wójta Gminy Narewka. W tym roku - wzorem ubiegłego – po raz kolejny wybór padł na rower. A że w Gminie Narewka szlaków na przejażdżki nie brakuje, z pewnością okaże się on trafionym i chętnie eksploatowanym prezentem.

Zwieńczeniem całej uroczystości stało się sentymentalne pożegnanie dwóch nauczycielek, które od września przejdą na zasłużoną emeryturę. Obdarowane kwiatami panie nie kryły swego wzruszenia, podobnie jak wiele z zebranych na przyszkolnym placu osób. W imieniu wszystkich obecnych składamy Wam drogie Panie raz jeszcze serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę, pasję i zaangażowanie w rozwój dydaktyczny uczniów z SP Narewka. Czas na prawdziwy odpoczynek – niech stanie się on przyjemnością.

 

 

Instagram Gmina Narewka

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 243

Powrót na początek strony